Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Utóbbi pár hónapban mensi...

Utóbbi pár hónapban mensi előtt csíp és viszket a nemiszervem. Ez mitől lehet, másnak is van ilyen?

Figyelt kérdés
orvosnál voltam mert azt hittem gomba, de negatív.. és mindig csak mensi előtt 1 héttel kezdi, mensivel együtt elmúlik.
2013. márc. 18. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem mensi előtt és az első pár napban hasmenésem szokott lenni, aztán elmúlik.


Én arra gondoltam, hogy azért lehet, mert ekkor alhasi vérbőség alakul ki, meg aztán a hormonális változások nem csak a méh sima izomzatára hatnak, hanem a környező simaizom felépítésű szervekre is, ezért működnek máshogy odalenn a dolgok minden téren ezeken a napokon.


Szerintem ez a csípés és viszketés is lehet attól, hogy alhasi vérbőség van, esetleg jobban észreveszel már meglevő problémát. Lehet, hogy vizelet mintát kéne inkább vizsgáltatni, lehet, hogy van valami kórokozód a vizelet elvezető rendszeredben, mármint húgyhólyag, ott szépen meg tudnak tenyészni bacik, amik máskor nem okoznak problémát, csak ha a környező területek is vérbőek, és jobban vérbővé válik a hólyagod is.


Ez kicsit kaotikus lehet, tudom, a lényeg, hogy menj el inkább az urulógiára, és kérj egy vizelet vizsgálatot. Szerintem az nem lesz negatív.

2013. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs a háttérben gombás vagy bakteriális fertőzés, akkor ez azért van, mert a menstruáció előtt megváltozik a hüvely pH értéke, savas irányba tolódik el és az erre érzékenyeknél ez irritációt okozhat. Menstruációt követően, amikor visszaáll a normál pH érték, akkor a tünetetek is elmúlnak.
2013. márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!