Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet? Volt már valakine...

Mitől lehet? Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. A héten jött meg a menstruációm, késve amit nem szokott (mindig hajszál pontos volt ha szedtem fogamzás gátlót ,ha nem) most épp gyógyszert sem szedek. Állagra is furcsa volt mert mindig erős már az első napokban is, most meg csak maszatolás volt...de aztán rendesen beállt.

Tegnap olyat éreztem mint még soha. Olyan erős alhasi szúró fájdalmam volt,hogy azt hittem elájulok a fájdalomtól. Mindkét oldalon a petefészkem körül. (elnézést a fogalmazásért de nem tudom másképp leírni)Kisugárzott a végbelemhez és eszméletlenül szúrt,annyira,hogy ülni is alig tudtam...felállni pedig semmiképp. 2 éve találtak 2 cisztát egyik a petefészkemen,a másik a méhemen.Voltam vele 2 nőgyógyásznál is de azt mondta mind 2 ,hogy élettelen kórkép ne foglalkozzak vele.Én mégsem vagyok nyugodt.

Lehetséges,hogy ez a fájdalom csak menstruációs fájdalom volt,vagy lehet,hogy köze van a cisztához?

Lehetséges,hogy rosszindulatú daganat lett belölük?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. márc. 24. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető,h a cysták okozták. Valószínűleg megcsavarodott, v. megrepedt egy.Ez tud erős késszúrás szerű fájdalmat okozni.A daganat esélye a Te korodban nagyon kicsi.De menj el nőgyógyászhoz,nem árt ha megviszgál.
2013. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na igen pont ezt szoktam érezni,hogy mintha ott csavarodna valami. Nagyon tud fájni.

És ez nagy probléma ha csavarodik vagy megreped? Mert ezzel kapcsolatban semmi de semmi felvilágosítást nem kaptam az orvosoktól. Mind azt mondta ne foglalkozzak vele mert majd kidurran és felszívódik...ezt mondták 3 éve,és tavaly mikor voltam nőgyógyásznál még mindig ott voltak a ciszták. Aggaszt azért. Én sajnos nem igazán bízok az orvosokban.Tudom,hogy kicsi az esély az én koromban...de mégis azért nem lehetettlen sajnos:( van egy ismerősöm...23 éves és 1 éve van hátra ...petefészek rák ami áttétes:( azóta én rettegek:( az egész családom rákban halt meg így a hajlam sem állhat messze tőlem...

2013. márc. 24. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van,azért írtam,h menj el.Ha ilyen cysta gondjaid vannak,Neked még szorosabb megfigyelésre van szükséged! Amúgy a minden hónapban megérő peték is cysták. A kóros elváltozástól a méretük különbözteti meg őket.
2013. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

oooo ezt nem is tudtam.

Hát pontosan ezt írták...csak sajnos fogalmam sincs mit jelent.

álló helyzetben a jobb vese bő tenyérnyit süllyed.

a jobb ovariumban 27,bal oldalon 15mm-es cysta van.

ennyit irtak a lapomra.

szóval a 27 és a 15 mm-es cysta az nem kóros?

2013. márc. 24. 17:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Az érő petesejt cysta neve folliculáris cysta.Ezek átlag mérete 1-2 cm. Utána ez megreped és kikerül belőle az érett petesejt.Úgyhogy a 15 mm teljesen normális, a 27 mm-es már "necces".
2013. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én azt olvastam,hogy 40mm-ig nincs gond a cystákkal. Bár lehet ezt nem kellene megvárni. De annyira nem csinálnak semmit vele az orvosok,hogy az hihetetlen...sőőt még bolondnak is néznek. Ezt amugy kell vagy lehet műteni?
2013. márc. 24. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Van olyan,amikor kell. De azt az orvos tudja,h mikor.
2013. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!