Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamz. Tabi előtt minek...

Fogamz. Tabi előtt minek rákszűrés?

Figyelt kérdés
Most jöttem haza a nőgyógyásztól és pár csepp vért láttam a bugyimom.18 éves vagyok és szűz.Fogamzásgátló tabit akarok feliratni.Ahhoz minek rákszűrés? Nem elég a kenet? Vérvételen is voltam. Iszonyúan fájt,majdnem elsírtam magam és ez az első élményem a nőgyógyászatról.Iszonyúan fájt!
2013. márc. 25. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi fájt iszonyúan?

A rák szűrést kenettel végzik.tehát a kenetből állapítják meg a betegséget.

2013. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a méhnyakrák nem válogat. Hiába általában az idősebbeknél nagyobb a kockázat, hogy beleesnek ebbe a betegségbe, mint ahogyan bármelyik rákbetegség kialakulásának nagyobb esélye van egy idősebbnél, de nem jelenti azt, hogy fiatalok ne lehetnének rákosak. És ezért kell egyrészt a rákszűrés, hozzáteszem ha gyógyszert akarsz szedni, akkor minden évben menned kell, különben ki sem írják. Meg kérdezed, hogy minek a rákszűrés, nem elég a kenet? A kenetet küldik el és az alapján csinálják a rákszűrést. Vagyis megvizsgálják a kenetet. És egyébként a rákszűrés eredménye nem csak a méhnyakrákra, hanem egyéb más betegségre is mutat egy jelzést. Ilyen pl. a méhszájseb.

Ezeknek a vizsgálatoknak feltétlenül meg kell előzniük a gyógyszerszedést, mert különben súlyos gondok is előjöhetnek a gyógyszerszedés mellett.

Szóval inkább nézz utána ezeknek a vizsgálatoknak az előnyeire és örülj neki, hogy egyáltalán megcsinálták, mert sajnos vannak olyan felelőtlen orvosok, akik nem csinálnak vizsgálatokat!

Amúgy ezek a vizsgálatok nem fájnak, ha fájt, akkor az orvos miatt volt és nem a vizsgálat miatt.

2013. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha nem élsz nemi életet minek a tabletta? Nekem egyzser volt iylen pár csep vér, és volt amikor fájt de általában nem szokott. Vizsont nekem az fáj amikor a kacsát felrakják. A érvétel nem a nőgyógyász hibája hogy fájt. Ja és örülj neki hogy vettek elötte mert sajna már nem szokás és felirják olyannak is akinek nem lenne szabad szedni. én is igy jártam sajnos annó.....
2013. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rákszűrés azért kell, mert ha jelen van valamilyen formában (ez így elég hülyén hangzik, de nem tudom jobban megfogalmazni...)valamilyen rendellenesség, ami talaja lehet annak kialakulásának, akkor ha elkezded szedni a fog.gátlót, a benne lévő plussz hormonok akár meggyorsíthatják a rák kialakulását, továbbfejlődését.. Vért meg valószinűleg azért vettek, hogy van-e hajlamod genetikusan a trombózis kialakulására -főleg ha volt valakinek a csládban trombózisa(pl: mama, anyukád, stb..) Örülj, hogy nem felelőtlen az orvosod.. A mintavételkor nem csak "kenetet" vesznek, hanam egy ici-pici "darabkát" lecsippentenek a méhszáj nyálkahártyájából, hogy a mélyebb rétegeket is vizsgálni tudják sejtszerkezetileg.. ebből csinálnak kenetet(két üveglap közé téve mikroszkóp alatt vizsgálják) ezért érthető, ha minit fájt.. Vagy esetleg az is lehet, hogy a szűzhártyád sérült egy kicsit.. A vércspp lehet innen is, onnan is.
2013. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna ha első szeretkezés után mész el. Szerintem is vagy a mintavétel miatt volt a vérzés vagy megsérült a szűzhártyád. Elviekben a rákszűrés nem fáj nagyon, max egy kicsit kellemetlen. Továbbá mivel gondolom nemi életet fogsz élni így nem árt évente megismételni.
2013. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A rákszűrés nem teljesen fájdalommentes, de normális orvosnál alig érzed, és a vérzés is annyira minimális, hogy sokan nem is veszik észre.

Utána kellett volna nézned, hogy milyen orvoshoz mész..

2013. márc. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!