Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés! Másnak is fáj?

Rákszűrés! Másnak is fáj?

Figyelt kérdés
Mostmár másodszorra voltam úgy döntöttem legalább 2-3 évente elmegyek, bár tudom hogy évente ajánlott. Először is fájt és most is délután voltam, de még mindig fáj az alhasam! Más is érzékeny erre? Mindenki azt mondja fájdalommentes, mégcsak nem is kellemetlen, ezzel szemben én nem ezt vallom...

2013. márc. 20. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én akit ismerek, hogy rákszűrésen volt, mindenki azt mondta, hogy fáj. Persze elmúlik egy nap után, de szerintem akkor is hülyeség, hogy "csak kellemetlen", kb mint az oltás, hogy csak szúnyogcsípés :D
2013. márc. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Hát, hogy még csak nem is kellemetlen, az kétlem, de különösebben nem fáj.

Valószínűleg pszichésen vagy érzékeny rá, mert az, hogy még késő este is fáj a hasad, az valóban nem indokolt.

2013. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Én tegnapelőtt voltam életemben először rákszűrésen és nekem is kellemetlen volt,nem fájdalom hanem inkább szúró-csípő érzés és nekem is görcsölt az alhasam.Ráadásul nekem azóta enyhe vérzésem is van,szerintem ez nem normális hogy ilyen sok ideig vérezzen,be vagyok ijedve rendesen...te nem vérzel?
2013. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Inkább ez a pár nap fájdalom, mint a rák, aminek elég hosszadalmas a kezelése, és még fájdalmasabb.
2013. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Pár hete voltam először, nekem egyáltalán nem fájt!
2013. márc. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Rákszűrésnél egy közepesen kemény kis körkefével benyúlnak a méhszájba és körkörös mozdulatokkal lekaparnak egy kis hámot róla. Ez tényleg járhat görcsös jellegű fájdalommal és utána 1-2 napig egy pici vérezgetéssel. Ha a vérzés bővebb,v. 1-2 napnál tovább tart valószínűleg van egy kis gyulladás ott.De ezt a rákszűrés úgyis kimutatja.
2013. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt ne felejtsük, hogy a rákszűrés az sérülés okozásával jár (vérzés, fájdalom), mégha nem is kibirhatatlannal!
2013. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez is olyan, mint például a vérvétel. Ha jól csinálják, észre sem veszed. 4-szer voltam (minden évben 1x), és az első kettő volt kellemetlen, most más az orvosom, szinte meg sem éreztem.

Csak a tapintásos vizsgálatnál fájdogált kicsit, akkor is a hasamra gyakorolt nyomások miatt.

2013. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nekem is volt már hogy fájt volt hogy nem.
2013. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, mitől függ, nekem a legutolsó alkalom kivételével sose fájt, pedig régóta ugyanaz az orvosom. Görcsölni nem görcsöltem utána, csak akkor egy picit. Nem törvényszerű, hogy mindig fájni fog.
2013. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!