Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véleményeznétek nekem? PCOS,...

Véleményeznétek nekem? PCOS, sterilitas II és magas prolcatin meg kortizol mi lehet?

Figyelt kérdés

az orvos minkét petefészkemben több kisebb-nagyobb cisztát lát,emellett tej csorog a mellemből,magas a prolaktin szintem 680 mIU/l és a kortizolom is 633 nmol/l

Endokrinológus még nem látott,mert 2 hónap múlvára kaptam időpontot,de én így egy kicsit kétségbe vagyok esve. Írhatnátok nekem saját tapasztalatokat. Köszönöm



2013. márc. 26. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A PCOS-ról rengeteg infot találsz a neten. Ha nem volt terheléses inzulin vérvétel akkor midnneképp el kell menni a PCOS-t ezután tudják pontosan diagnosztizálni. ASz emelkedett prolaktin szint sokszor a PCOS következménye. Nekem is igy volt. Gyógyszerrel beállt. A PCOS kezelése onyolultabb és életmód váltás kell hozzá. A kortizolhoz nem tudok hozzá szolni nekem azzal nem volt gondom sosem,
2013. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kortizol úgy tudom a mellékvese álal termelt stresszhormon. Okozhat asszem magasabb vércukor szintet. A sterilitás II úgy tudom azt jelenti, hogy valaki már szült gyereket, de a követekző spontán nem akar megfoganni. A PCOS egy tünetegyüttes. Ennek egyik jellemzője a sok ciszta. A PCOS hátterében gyakran inzulinrezisztencia áll. Ez utóbbi ún. terheléses vizsgálattal állapítható meg. A kezelés a terhelés függvénye. Ha igazolt az IR, akkor diéta, sport és gyógyszer.
2013. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Én 2 éve várok a babára. Az elmúlt 3 hónapban derült ki magánklinikán, hogy PCOS IR-rel, valamint microadenoma miatt enyhén emelkedett prolaktin.


Nekem magas volt az ACTH-m, de kortizolt nem kértek akkor (sztk), viszont voltam mellékvese UH-n, nem volt semmi gond.


PCOS-re: merckformin 2*750g-ot szedek, 160g CH diéta, heti minimum 3*30 perc kardiomozgás


prolatinre, adenómára: napi 1 szem bromocriptin+ a diéta


a bromo-t még csak 1 hónapja szedem, semmi bajom tőle, nagyon bízom az eredményekben, de csak 3 hónap múlva lesz kontroll

2013. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!