Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj ha 14 éves korban nem jön...

Baj ha 14 éves korban nem jön meg a menstruáció?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy az osztálytársaimnak mind megvan jőve.Valamelyikőlyüknem már 12 évesen megjött.Valami baj lehet vagy mi???Segítsetekk!!!

2013. márc. 26. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16 éves korodig még megjöhet.
2013. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs baj.16 éves korodig kell megjönnie.
2013. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Huu köszi szépen mindenkinek.!
2013. márc. 26. 17:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne azt nézd, hogy a többi lány már menstruál, mert ez nem érdem, hanem állapot! Mindenki más ütemben fejlődik, de 16 éves korig nem baj ha nem menstruálsz!
2013. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nálunk a legtöbb lánynak 12 évesen jött meg.

én 14 múltam. de ez nem azért van mert későn érő voltam,nem,egyáltalán nem voltam az,sőt ugyanakkor és ugyanolyan ütemben kezdtem el érni,mint a többiek. lehet hogy hülyeségnek hangzik,de én cikinek éreztem hogy 14 voltam az elsőnél. miért? mert ez olyannak hangzik,mintha "lemaradottabb" lennék. pedig nem vagyok az! az igazság az,hogy az orvos szerint is már megjöhetett volna korábban,de "valami" gátolta. szerintem a súlyom,szinte anorexiás voltam,amikor felhíztam jó pár kilót rövid idő alatt,6 hét és meg is jött...

nem tudsz mit tenni. tudom milyen érzés,de ez nem akarat kérdése. lehet hogy te is úgy vagy,mint én anno voltam,hogy a fejlődéssel semmi baj,csak valamiért "nem akar" jönni.

de nyugi,lehet hogy egy csomóan is csak kamuzzák hogy megvan.

lehet hogy még ez sem nyugtat,de tudd,hogy te sem vagy/voltál egyedül. lehet hogy neked megjön 3 hónapon belül,viszont vannak olyanok is,akiknek még 16 évesen sem.

15L :)

2013. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszolóknak főleg az előttem lévő komentelőnek nagyon köszi megnyugtattál.!!
2013. márc. 26. 21:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is 14 vagyok, nálunk is már megjött mindenkinek, van olyan is akinek már 4.-ben, de nekem még nem. Pedig én is ugyanakkor kezdtem el 'fejlődni', mint mások, de mégse jött még meg...kicsit már várom, mert kíváncsi vagyok milyen, tudom hogy valaki görcsös és lehet én is az leszek, de nem szeretném, hogyha váratlanul kopogtatna a mikulás, pedig tuti akkor fog..:| Úgyhogy várakozom türelemmel, és próbálok türelmes maradni. Neked, mint sorstársamnak hasonlókat javaslok. Amúgy pontosabban mennyi idős vagy? Mert azért nem mindegy hogy tegnap vagy 10 hónapja volt a 14. szülinapod.

Hamarosan biztos neked is megjön és nekem is.

Minden jót, 14/L ('99 március)

2013. márc. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

16 éves korodig bőven ráér megjonni.

Az osztálytársaid nagy része is csak kamuzik, hogy "nagylánynak" látszódjék.

2013. márc. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kérdezőnek: szívesen :)

#7.nek: gondolom hogy már várod :)

és igen,sokaknak a "legrosszabbkor" jön. én is ezek közé tartozom. nekem biciklizés előtt jött,eh :P csodás volt,mit ne mondjak. fel se fogtam. a barátnőmnek elmondtam hogy megjött,de nem tudta hogy az volt az első. neki is megvolt akkor a havija! :D vicces volt. és ezért egész úton kérdezgettük: "nem áztam át? :o". xD

az első elég parás,mert akármikor megjöhet. és a lányok 90%-nak akkor jön,amikor már nem számít rá. és még ez is megtörtént velem. egyszer anya apának mondta hogy nem érti,nekem miért van kicsi mellem és miért nem jött még meg,amikor neki már 13 évesen megjött és már nagy mellei voltak. apám erre annyit válaszolt hogy majd megjön neki 15 évesen. én meg ott magyaráztam hogy nem lehet fél vállról venni ezt a dolgot! aztán annyit mondtam: nem érdekel,az se ha gyógyszerrel kell meghozni 16 évesen! megsúgom: megjött 4 hét múlva...

eljön a te időd is egyszer,senki sem marad gyerek. talán még előbb is mint gondolnád!!

2013. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nincs semmi baj!

Ha 16 éves korodig nem jön meg, menj el nőgyógyászhoz, de egyébként ez tök természetes!

Nem mindenki ugyanakkor érik!

2013. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!