Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nekem kb.2-2,5 hónapja van...

Nekem kb.2-2,5 hónapja van fehérfolyásom, de anyának nem merem elmondani h van. Menstruációm még nincs. De időnként érzem h átnedvesedik a bugyim és az nagyon zavar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
segítsetek létszi
2009. szept. 18. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
A fehérfolyás utalhat valamilyen gyulladásra vagy fertőzésre. Hány éves vagy?
2009. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Ja és használj tisztasági betétet.
2009. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Nőgyógyász. De ha még szűz vagy, akkor végbélen keresztül vizsgál, és hát az nagyon gáz. Herbáriában láttam Candida tesztet, vegyél egyet. Ha pozitív, akkor meg Canestent, Pevaryl-G-t lehet kapni vény nélkül is. Azért készülj fel, hogy nem olcsó dolgok ezek. Én elmondanám anyunak. Miért nem mered elmondani?
2009. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ne izgulj, békén hagyják a végbeledet!!!Ilyet!

A korodat nem írtad le, de ez lehet attól is, hogy majd lassan meg fog jönni a menstruációd, de ez lehet még 1-2 hónap is. Nyugodtan beszélj anyukáddal, vagy keress fel egy nőgyógyászt, nem lesz semmi gond. Kicsit talán kellemetlen lesz, de ha nők milliói kibírják a dokit, akkor te is.

2009. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
3. vagyok. Hát bocs, de én is voltam tinilány koromban ebben a cipőben, és bizony velem ez történt. Nem akarlak ijesztgetni, egyébként általában hüvelygombától van, az meg elmúlik attól, amit írtam, nem kell elmenni a dokihoz.
2009. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fehér folyás a lányoknál természetes... Akkor van gond, ha kellemetlen a szaga vagy túrós az állaga! Műáskülönben természetes, és a ciklus napjától függ, hogy több van vagy kevesebb, hogy nagyon híg állgaú vagy valamivel "tömörebb". Ez jelezheti azt, hogy ahamarosan nagylány leszel és meg foj jönni a menszeszed...


Viszont menj el orvoshoz, ha olyan az állaga mint fentebb írtam (túrós, és kellemetlen a szaga) valamint csípő, viszkető érzést érzel.


Viszont ha csak sima folyás, de semmi extra nincs benne, nem viszket/csíp semmit, akkor ne használj semmilyen kencét, ne menj orvoshoz, mert ez természetes. Ráadásul a pénzed is költenéd feleslegesen, meg minek kezeled magad ha nem vagy beteg.


Szóval nem kell egyből betegségre gondolni...


Egyébként szűz lányokat elvileg tényleg végbélen keresztül vizsgálnak, viszont a gyakorlatban ezt már nem nagyon alkalmazzák. Amikor engem szűzen vizsgáltak, ugyanúgy hüvelyen keresztül tették, csak kisebb méretű eszközt használtak.

2009. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szia sziasztok köszi a válaszokat,12 éves vagyok, és csak sima folyás. nincs kellemetlen szaga.
2009. szept. 19. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy meg fog jönni a menstruációd, nyugodtan szólj anyukádnak,nem fog letolni.
2009. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!