Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges még mindent helyreh...

Lehetséges még mindent helyrehozni az egészségemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mindigis vékony voltam ... tinédzserkoromban 13 évesen felszedtem k. 10 kilót, amitől rosszul éreztem magamat, egészséges voltam :) mindenki kritizált mekkora lettem , így elkezdtem fogyózni. 55 kilóval én voltam az álomnő..szó szerint miden pasi engem akart, hosszú barna haj , tök jó alakom lett menő cuccokba jártam és sokat buliztam. Imádtam az életemet.... ám az a dolog hogy du. 4 kor eszem utoljára egy joghurtot tönkretette az életemet... nyár végére már kilátszottak a csontjaim, nagyon sovány lettem , a arna fényes hajam feketévé festettem, ezt megbántam ami azóta fakult. bulimiás lettem mert nem tudtam elfogadni a testem .. tönkrement a okám , az izületeim, 1 hét alatt 3 orvos látogatott meg és depresszióra szedtem gyógyszereket. csúnya lett az arcom és sovány..

De most újra elértem a normális súlyomat , ér visszaszedtem mindent és előröl kezdeni nem szeretnék semmit max formásítani tudtok nekem pár tippet adni ?? Visszakaphatom még az előző életemet??


2013. márc. 27. 13:55
 1/2 Doruss ***** válasza:

Persze, hogy visszakaphatod, csak a lelkeden múlik. :)

Sportolj valamit rendszeresen, az testnek-léleknek jót tesz, csak ne vidd túlzásba. Hogyha az ízületeid rosszak, a legjobb az úszás, vagy az aqua-fitness, az nem terheli őket. A hajadat pedig próbáld meg visszafestetni, vagy vágasd le és növeszd le, hogy olyan legyen, mint azelőtt.

2013. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen igen. Pszichológusra szükséged lesz, mert pszichoterápiával lehet helyrehozni, újraépíteni a személyiséget, ami nálad valami miatt sérült. Ez a valami általában mind genetikai hajlam, mind környezeti (pl család, iskola) tényező.

Formásításra én a rendszeres testmozgást ajánlanám. Ezt csakis hobbi szinten, ne kelljen sehová megfelelni. Ez lehet aerobic, tánc, futás, zumba, stb. Az egészséges táplálkozás napi ötszöri étkezést jelent, megfelelő adagban és összetételben. Ezt szakemberrel meg tudod beszélni. Sok zöldség, gyümölcs, fehérje a része. Megfelelő étkezés nélkül az izom elsatnyul, erőtlen leszel és löttyedt. Ha lassan felszívódó szénhidrátokat eszel (az interneten van GI index), akkor nem hízol el.

Jó testi és lelki egészséget a továbbiakban!

2013. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!