Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem veszem be rendszeresen...

Ha nem veszem be rendszeresen a gyógyszert amit hólyaghurutra kaptam akkor nem is hat egyáltalán?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyén hangzik a kérdés de előfordult, hogy reggel a nagy kapkodásban elfelejtettem berakni a gyógyszert így egész nap nem tudtam bevenni és 4x2 a napi adag. Még van másfél doboz belőle, Édesanyám azt mondja felesleges szednem de én szeretnék meggyógyulni és nem tudom ilyenkor mi a teendő? Az orvos azt mondta nagyon elszaporodtak a baktériumok és tényleg szeretném ha minél hamarabb elmúlna de néha elfelejtem, hogy letelt a 4 óra és be kell vennem a gyógyszert. suliban elég nehéz odakoncentrállni. szedjem tovább a gyógyszert vagy így már tényleg semmi értelme? Ha holnaptól odafigyelek és tényleg minden egyes szemet beveszek még meggyógyulhatok?
2009. szept. 18. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen! de a gyógyszerek adagolási utasitásait nem azért találták ki, hogy téged bosszantsanak, hanem mert az az időszak után csökken a hatásfoka, tehát be kell venni a másikat. Egy jó módszer:

biztosan van telefonod, állitsd be, hogy figyelmeztessen minden 6 órában, igy nem felejted el! És figyelj oda, járhat szövődményekkel, nem játék!

2009. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg antibiotikumot kaptál, annak pedig szigorúan be kell tartani a szedését, pontosan úgy, ahogy a tájékoztató írja. ha össze-vissza szeded, vagy kihagysz szemeket, akkor nem pusztítja ki az összes baktériumot, maradhatnak kolóniák, amik időzített bombaként működnek, bármikor elkezdhetnek újraszaporodni és újra beteg leszel. a hólyaghurut nem vicc, ha ki akarsz belőle gyógyulni és nem akarod, hogy újra meg újra visszajöjjön (ugyanis ez sajnos ilyen) akkor kőkeményen tartsd magad az előírtakhoz, ami a gyógyszer szedését illeti!
2009. szept. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!