Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet tampont használni éjjel...

Lehet tampont használni éjjel nappal vagy az káros?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Éjjel ne, és nappal is csak ha nagyon muszáj!
2013. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Igen, lehet. Nem lesz tőle semmi bajod.
2013. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
22 éve használok kizárólag tampont (kivéve szülés után). soha semmi bajom nem volt.
2013. ápr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Én 14 éves koromtól 50 éves koromig használtam, éjjel is, és soha nem volt semmi bajom, ahogy egyetlen ismerösömnek sem.
2013. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
én 30 évig csak azt használtam, és szintén sosem volt bajom, sőt, a 43 évem alatt senkivel nem találkoztam, akinek bármi baja lett volna. Csak most divat lefikázni.
2013. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

miért nem? egy ok:

az ember átlagosan 7-8 órát alszik,és ha ennyi ideig hagyod benn a tampont,nagy eséllyel kialakulhat a tss. viszont ha nem is ez,de baktériumok kezdenek el tanyázni,szaporodni a tamponban és ez más fertőzéshez is vezethet.

mégha nem is szimpatizálsz a betéttel,sokkal jobb! inkább mosogasd a véres pizsid,mint hogy kórházba kerülj a tss miatt vagy hasonló.

megszoksz vagy megszöksz? :)

2013. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
lehet hogy eddig valakinek nem volt baja tőle,de nem jelenti azt hogy már nem is lesz!!
2013. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy 1000 embert nem ütött el a sarkon a villamos, de az 1001-et el fogja. Ezért ugye, senki ne menjen arra?


Basszus, mitől lettek ilyen szinten paranoiás idióták az emberek??

Ha olyan baromi káros lenne a tampon, nem árulnák. Baja meg mindentől lehet bárkinek.

2013. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Első vagyok. Cigit is árulnak. Az sem káros?
2013. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

kedves 6-os! Hány olyannal találkoztál (az ismerőseid ismerőseit is beleszámolva), akinek Tss-e volt?


egyébként pedig:

"A világ különböző pontjain 100 000 fogamzóképes korú nő között 3-14 esetet észlelnek évente. "

"

Bár a betegség barrier fogamzásgátló eszközökre, tamponhasználatra vezethető vissza, ezek kockázata mégis nagyon alacsony. Ezért a TSS lehetősége nem képezi ellenjavallatát sem a pesszárium, sem a tampon, sem egyéb hüvelyi eszközök használatának. Fontos azonban tudni a betegség létezéséről, és körültekintően az előírásoknak és a higiéniai szabályoknak megfelelően eljárni a hüvelyen keresztül felhelyezendő eszközök használatánál."


[link]

2013. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!