Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes tampont használnia...

Érdemes tampont használnia annak, akinek nem szükséges a vérzés mennyisége miatt?

Figyelt kérdés
Ha fél napot van bent,akkor sem telik meg...

2013. ápr. 2. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
lehet megint mindenki lehurrog, de a dokik nem ajánlják a tampont, hiába van "jól használva". ha nem muszáj ne használd szerintem :)
2013. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Csúnya betegséget lehet a tampontól kapni.
2013. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor miért is olyan népszerű?
2013. ápr. 2. 22:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Látom a lepontozóhuszár belovagolt ;)
2013. ápr. 2. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

no, figy: én már az 1. menzeszem óta tampont használtam. a betétet képtelen voltam elviselni, gyűlöltem. aztán egy könyvben ezeket olvastam:

(...)

"...,mert a tampon alapanyaga cellulóz és pamut. Ebből az anyagból kitűnően táplálkozik néhány olyan hüvelyben élő baktérium, amelynek lebomlási terméke mérgező. A bacilusok elszaporodhatnak, és így a tampon fertőzési góccá válhat."

(...)

"A tampont nem rögzíti semmi, tehát csak azért marad meg a hüvelyben, mert a szövetek megtartják, s akkora erőt fejt ki rájuk, mintha a szádba helyeznél egy olyan átmérőjű kiflit, hogy az négykézlábra állva, fejedet lefelé rázva sem esik ki belőle. Gondold csak el, mi lenne, ha 4-5 órán át bent kellene tartani a szádban, esetleg utána még kiflicsere következve. Jaj! Elképzelted? A szánk többet érez, mint a hüvely, hiszen több benne az idegvégződés. Ezért nem jajgat a vagina!"

(Kriston Andrea - Ruzsonyi Péter: Kriston intim torna)

2013. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
népszerű mert praktikus és kényelmes. és mert sokan hiszik azt hogy amiről nem tudnak az nem is létezik. meg hát hogy ők mindent jól csinálnak hát miért lenne belőle baj? nővéremnek cisztája volt 23 évesen, mindig is tampont használt. sokáig volt p3-mas eredménye műtét után is és mindkét dokia azt mondta, hagyjon fel a tamponnal. azóta semmi baja. vajon véletlen?
2013. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem tudom miért, de amióta betétre váltottam, sokkal jobban "élvezem" ezeket a napokat :) tamponnál sokszor előfordult, hogy átáztam, hiába használtam mellé még tisztasági betétet is.
2013. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Használhatsz de használj minit, felesleges a nagy és ne hagyd bent fél napot. Van akinek lesz tőle baja de több nőnek nem. Én spec nem szeretem csak ha strandos program van, de rengeteg nő ahsználja sok éve és semmi baja vele. Ha neked az kényelmesebb ahsználd nyugodtan, de tényleg en hagyd bent 6-8 óárnál tovább. Ha ezt betartod megintcsak csökken a negativ következmény esélye.
2013. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azoknak van igazuk, akik nem ajánlják a tampont!!!


Ezért: [link]

2013. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gyenge a vérzésed,akkor nem érdemes.Szerintem(pontozzatok le,ha nem igaz)a tampon főképpen azoknak kell,akiknek olyan erős a vérzése,hogy átázna betéttel.Anyum ilyen volt.
2013. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!