Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először használtam tampont,...

Először használtam tampont, és érzem, hogy "ott van". Többi lent. Normális ez?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem nyomtam át a hüvelyzáró izmon? Úgy éreztem, hogy nem tudom már tovább nyomni, be is fordult vízszintesbe, kb a második ujjpercig bent volt az ujjam, lehet, hogy tovább is. De kicsit nyomott, mikor álltam, akkor nem, csak mikor ültem. A kiszedés se ment csont nélkül, azt hittem beragad, de csak kijött. Kivettem, de azóta is érzem picit, olyan égető érzés, mintha száraz lenne picit, pedig vérzik most is rendesen. Ob minit használtam, szűz vagyok még.

2013. ápr. 3. 21:09
 1/8 anonim válasza:
73%
ha elmúlik, próbáld meg még egyszer, olvasd el a használati útmutatót, ha pedig nem múlik el, akkor szerintem menj el nőgyógyászhoz, de szerintem el fog múlni, ne parázz! :)
2013. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg úgy húztad ki, hogy még nem volt rendesen megtelve, az okozhatta a súrlódást és a nehéz kivételt.


Ami pedig a felhelyezést illeti: ha normálisan fel van csúsztatva akkor nem szabad érezni hogy ott van. Nem tudom hogy csináltad, legközelebb próbáld meg guggoló helyzetben vagy úgy hogy az egyik lábad felteszed a kád/WC szélére. Told nyugodtan tovább is, a hüvely kb 10-12 cm nyugalmi állapotban, a tampont (pláne a mini) pedig picike ahhoz képest, mélyre kell tolni hogy az érző idegek felé kerüljön. Felhelyezés után ülj le, ha úgy nem érzed akkor jó helyen van, ha még mindig érzed akkor nyugodtan felnyúlhatsz utána újra és picit tovább tolhatod.

2013. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Kb háromnegyedig volt, lehet ez volt akkor a gond. Nincs valami praktika, hogy honnan tudom, mikor van tele? Köszi!:)
2013. ápr. 3. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Lehet azt érezni mikor már kicsit átengedi, hogy nedves a hüvelyed tampon "alatti" része.

Nálam első próbálkozásoknál mindig amiatt fájt, hogy nagyon összeszorítottam, mert féltem h csakúgy egyszerűen kipottyan a tampon. Ha lazább vagy, pont a megfelelő helyre fog sikerülni felhelyezni. :)

2013. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha érzed az azt jelenti nem tetted fel rendesen. Mivel szűz vagy érthető hogy kellemetlen és nehezebb a kiszedés. én addig nem is tudtam használni amig szűz voltam.
2013. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek próbálgassam még, belejövök, vagy hanyagoljam, míg szűz vagyok?
2013. ápr. 4. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy próbálgasd! :-)

Nekem legelső alkalommal egyáltalán nem sikerült, mert túl görcsös voltam és paráztam.

Másodjára sem teljesen, harmadjára már igen de még nem volt az igazi, aztán negyedszerre már sikerült probléma nélkül. :-)


Belejössz majd ne aggódj! ;-)

2013. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor próbálkozok még majd:)
2013. ápr. 4. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!