Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az értékek alapján mint...

Az értékek alapján mint gondoltok, ez inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

PCOS gyanú miatt küldtek vizsgálatra (még a hormoneredményeket is várom). De csak két hét múlva tudok orvoshoz menni. Addig valaki tudna segíteni az értelmezésében? Nagyon köszönöm.


Glucose 0 perces: 4.4 mmol/l

Glucose 60 perces: 7.2 mmol/l

Glucose 120 perces: 6.0 mmol/l


Inzulin 0 perces: 15.7 mIU/L

Inzulin 60 perces: 109.0 mIU/L

Inzulin 120 perces: 62.7 mIU/L



2013. ápr. 4. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

igen sajnos :(


nekem a 120 perces 76 lett... 25 alatt lenne a normális-

2013. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos én is sejtettem hogy ez az:( köszönöm a válaszod!

Neked adtak rá gyógyszert? A diétát és a mozgást tartod?

2013. ápr. 6. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Igen ez inzulinrezisztenciának tűnik.. a hosszútávú vércukorértéked mennyi lett?

Erre kapni fogsz gyógyszert, illetve a diéta és a sport is elengedhetetlen. Ha nem tartod be, akkor súlyosabb következményei is lehetnek. Tudom, hogy eleinte kényelmetlen hogy a kajálás körül forog minden, de ilyenkor kell mérlegelni, hogy mi a fontosabb, az egészséged vagy hogy jókat egyél. De hogy vigasztalódj, az én inzulinom a tiédnek több mint a duplája volt a 120percesnek.

2013. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! A vércukrom mindig normális értékeket mutatott. Hát biztosan nem lesz egyszerű, de csak bele lehet rázódni a diétásba. A mozgással nálam nem lesz gond, azt szívesen csinálom most is:) Legalább most tényleg életmódot váltok és nem halogatom tovább, az egészség fontosabb.

Nagyon köszönöm a válaszod! Neked is kitartást a diétához:)

2013. ápr. 6. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!