Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció elmaradás okai...

A menstruáció elmaradás okai mik lehetnek?

Figyelt kérdés

Természetesen a terhességen kívül. 24 éves vagyok és körülbelül 12 éve menstruálok, mindig pontosan 28 naponta és a menstruációm 3-4 napig tart, nem erős és ritkán görcsölök. Fogamzásgátlót szedtem az utóbbi 2 évben, azzal sem volt semmi baj, minden rendben ment. Kb egy hónapja hagytam abba a tabletta szedését, az utolsó két szemet már nem vettem be, mert páromnál hagytam a gyógyszert ezért úgy döntöttem, hogy tartok pár hónap szünetet. Gyógyszer szedését befejezően szépen meg is jött, de most újra meg kellene és már napok óta késik. Kizártnak tartom, hogy teherbe estem volna, mindig védekeztünk óvszerrel és mielőtt elment még ki is vette, a gumit mindig ellenőriztük, nem szakadt ki. Görcsöl a hasam és a mellem is fáj már vagy 3-4 napja és úgy érzem mindig, hogy megjött kirohanok a vécére és semmi. Ma már tornáztam, vettem forró vizes fürdőt, ittam vörös bort, és még szerelmeskedtem is a párommal, mert az olvastam ezek mind megindítják a menzeszt, de semmi. Félek, hogy talán valami betegségem van, ezért kíváncsi lennék, hogy a menstruáció elmaradásának mik lehetnek az okai és hogyan lehet "megindítani" a menstruációt természetes úton. A gyógyszereket nem szeretem, a tablettán kívül sosem szedtem semmit és ezt is azért hagytam abba, mert féltem, hogy ha sok évig szedem bajom lesz tőle.

Valaki, aki tapasztalt már ilyet, vagy járatos a témában kérjem írja meg a tapasztalatát. Nyilván nem diagnosztizálást kérek, azt majd az orvos, de oda még csak kb 2 hét múlva tudok eljutni, ami nagyon sok idő. :(

Előre is köszönöm

24/L



2013. ápr. 7. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Én is hasonlóan jártam.csak én nem hagytam abba a gyógyszert.

Nekem is késett de aztán meg jött.

Stressz,gyógyszerek,időjárás...sok minden befolyásolja.

De szerintem ne aggódj.:)

21L

2013. ápr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg oka lehet.. Hormonális zavar, stressz, megterhelő fizikai munka végzése, Chlamydia... De az is lehet, hogy a szervezeted hozzászokott a tablettához, most pedig hiányolja és emiatt felborult a hormonháztartásod.. A chlamydia miatt meg ne aggódj, rengeteg embert érint, de legtöbbször teljesen tünetmentes, és nem okoz semmi komoly gondot... Egyébként szerintem nem sokára meg fog jönni a tüneteid alapján..:) Nekem is ugyanez volt a mostani mensim előtt és 2 hetes késéssel jött meg..
2013. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet még a fogamzásgátló utóhatása, adj még időt a szervezetednek. Természetesen azért egy tesztet csinálj mert sosem lehet 100%-osan kizárni ha volt együttlét. Mivel vannak pre mens tüneteit így szerintem mêg fog jönni csak késik.
2013. ápr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Chlamydia teszten voltam pár hete, az negatív volt. :) Remélem megjön és nincs komoly bajom, terhes meg végképp nem akarok lenni, habár fogalmam sincs hogyan lehetnék az, mert felelősségteljesen védekezünk. :(
2013. ápr. 7. 23:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Már írták az okokat nem teszem még egyszer. DE fontos azt tudni,h a mostani modern fogamzásgátlóknál nem szükséges szünetet tartani.Gyakran felborítja a szünet a hormonháztartást és annak ez lesz a vége.
2013. ápr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!