Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előrehaladott méhnyakrák?

Előrehaladott méhnyakrák?

Figyelt kérdés
múlt héten voltam nőgyógyászati rákszűrésen, kézzel is megvizsgált. vett le kenetet, mert erős folyásom van. Annál kiderült, hogy van egy kis megfázás, kaptam rá kúpot. Tegnap felraktam az első kúpot. Ma reggelre élénk vérzésem volt, meg van is és fáj a jobb és bal oldalam a petefészkeknél. Én még soha nem görcsöltem menstruáció előtt, alatt. Meg is kell jönnie igaz. Kézzel éreznie kell az orvosnak az előrehaladt méhnyakrákot, igaz? 1 éve is voltam szűrésen, akkor minden rendben volt. Lehet, hogy a kúp kevert be (Klion-D 100)? 32 éves vagyok van egy 2,5 éves kisfiam.
2013. ápr. 10. 14:54
 1/5 ivilicious ***** válasza:

a klion-t általában a trichomonas nevű nemi betegségre írják fel [link]

Ha régn tart ez a folyásod,előfordulhat,hogy annyira elterjedt a fertőzés, hogy amiatt fáj.

Az előrehaladott méhnyakrák tünete a rothadás szagú folyás elsősorban.

2013. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
A méhnyakrákot se korai ,se késői stádiumban nem lehet kézzel érezni. Lehet,h egyszerűen a mensesed jön meg,és mivel van egy fertőzésed,gyulladásod sokkal érzékenyebb most,mint egyébként szokott lenni.
2013. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
remélem igazad van, hogy csak a gyulladás miatt érze mmost jobban a dolgot.
2013. ápr. 10. 15:02
 4/5 anonim ***** válasza:

2. válaszoló! A méhnyakrákot kezdeti stádiumban valóban nem lehet érezni, de előrehaladott stádiumban annál inkább. Pl. ezen a képen is látszik, hogy már teljesen benő a hüvelybe. Amikor pedig beszűri a húgyhólyagot és a végbelet, arról nem is beszélve:

[link]



Kérdező, te pedig ne aggódj szerintem, nincsen semmi baj, tényleg valószínű, hogy a gyulladás okozza a tüneteket. A méhnyakrák pedig egy nagyon lassan fejlődő daganat, évente-kétévente bőven elég szűrésre eljárni, ettől nem kell tartanod.

2013. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze,ha beszűri a hólyagot,méhet, beleket igen.De nála nem hinném,h az van,mert akkor az általános állapota olyan lenne,h nem kéne ilyen kérdéseket feltennie,egyértelmű lenne,h valamilyen komoly baja van. Nem sok olyan beteget láttam, aki ennyire előrehaladott stádiumban megy el orvoshoz. Egy kezdődő,ill. bizonyos stádiumig előrehaladott méhnyakrákot nem lehet tapintani. Esetleg azt érzékelheti az orvos,h a vizsgálat során vérzékeny a méhszáj.Illetve Ő is tapasztalná,h pl közösülésnél vérzések lépnének fel.Természetesen létezik olyan,h valamilyen növedék is látszik,de azt mondták volna azonnal.
2013. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!