Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Meristin vényköteles görcsol...

A Meristin vényköteles görcsoldó gyógyszer? Milyen vérzés csillapítokat tudtok?

Figyelt kérdés
Erős menstruáció esetén milyen vérzéscsillapítók vannak? ez vényköteles? az escapelle esemény utáni tabletta után kellene. köszönöm.
2013. ápr. 11. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ebből az jött le, hogy nem jött meg még a menzeszed, de már lefeküdtél valakivel. Bevettél egy Escapelle tablettát, és az utóhatásokat szeretnéd kiküszöbölni?


Menstruáció ideje alatt nem egészséges a vérzéscsillapítók hatása. Viszont a görcsoldó hasznos lehet. Inkább a papaverint és a drotaverint tartom hatásosnak. Persze lehet, hogy más gyógyszerek, főleg kombinációk jobbak, de valahogy ebben van a hitem. Elvétve találkoztam olyan esetekkel, amikor erősebb görcsoldóra is szükség van. Ezt az orvosoddal kellene megbeszélni.


A Meristin egy erős kombinációs készítmény, egyik összetevője a papaverin. Nem véletlen receptköteles a "tiszta" papaverinnel ellentétben. Jó, hogy nem Dolort akarsz már egyből szedni, ha ilyesmi kérdéseid vannak...

2013. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Én a menstruációm elején szedtem, de ezek szerint vagy rosszul emlékszem, vagy akkor még nem volt vényköteles.

Semmit nem használt, a No-spa Cataflam kombináció jött be legjobban, de Cataflam helyett elvileg szedhetek nem vényköteles fájdalomcsillapítót is. A No-spa nem vényköteles.

2013. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon régóta csak így vehető meg.

Algoflex m használt erős görcsre.

2013. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Meristint fel kell iratni igen
2015. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!