Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik az 1. nőgyógyászi...

Hogy zajlik az 1. nőgyógyászi vizsgálat? Neked milyen volt?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék majd feliratni, de még sosem voltam nőgyógyásznál!
2009. szept. 24. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha szűz vagy, ultrahang, ha nem vagy szűz akkor megnéz:)
2009. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csinál egy rákszűrést is majd. Felfekszel az ágyra, vesz, egy fülpiszkáló szerű dologgal kenetet és ennyi. Pár pillanat alatt kész is vagy. Valószínű, hogy a melleidet is megnézi és megfogdossa, nincs e ott baj. Nem fáj, csak kellemetlen egy idegennek szétdobni a lábad. Utána vérvételre küld.
2009. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel az általános kérdésekből is. Mikor jött meg először, mikor volt meg utoljára, hány napos a ciklusod, volt-e valamilyen betegséged vagy a családban valakinek nőgyógyászati komoly betegsége, szedsz-e valamilyen gyógyszert, allergiás vagy-e valamire, a mensidkor minden renben van-e. Az elején beszélgettek, a vizsgálat nem lesz több 5 percnél. Próbálj meg lazítani amennyire lehet, akkor nem fáj. Én is szüzen voltam először, inkább csak kellemetlen volt, hogy valaki ott nyúlkál, ahol nem szokott idegen:), de nem fájt. Megnézte, hogy minden oké-e, egy ujjal nagyon óvatosan benyúlt, közben áttapogatta a hasamat kívülről, aztán mintát vett a rákszűréshez és már mehettem is.
2009. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!! és a tablettát mikor kapom meg?
2009. szept. 24. 12:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem alapos a doki, akkor azonnal kiírja s mehetsz kiváltani. Ha normális, akkor elküld vérvételre és laborba, annak pár nap amíg megjön és ha minden oké, akkor visszamész és felírja.
2009. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi! és azt magamtól elkezdhetem mondani, h mire kellene figyelni... mármint h a fogamzásgátlótól ne legyen rosszabb a helyzet, mert úgy hallottam, h nem csak terhesség ellen véd, hanem másra is jó...
2009. szept. 24. 12:26
 7/11 anonim ***** válasza:
[link] Ez a link talán segíthet.
2009. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Mit akarsz te neki magadtól mondani, hogy mire kell figyelni? Meg hogy szerinted mire jó még a fogamzásgátló?


Mert ha arra célzol, hogy ez majd beállítja a ciklusodat, ha rendszertelen, akkor csalódni fogsz. Nem beállítja, hanem kikapcsolja, szó szerint leállítja a petefészked működését, és a gyógyszer hormonjai fogják irányítani a testedet. Ha rendszertelen vérzésed van, akkor a fogigátló el fogja fedni a tüneteket, de megoldani nem fogja őket, és amikor majd leállsz a tabival, mert gyereket szeretnél, megint ott lesz a probléma... csak ezúttal kamatostul, mivel évekig nem kezelték, nem foglalkoztak vele. El se mondhatom, mennyi nőnek okoz problémát, hogy kislánykora óta szedte a fogigátlót (gyakran olyan indokkal, hogy az majd beállítja a vérzését), aztán amikor leállt vele, sehogy se tud teherbe esni, évek alatt sem; a vérzése, a ciklusa nem és nem rendeződik.


Tehát kérlek, csak akkor kezdj el fogamzásgátlót szedni, ha a ciklusod már beállt, és rendszeres!

2009. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kicsi a mellem, problémás a bőröm, erős a szőrzetem... ilyen problémák megoldására is jó. az, hogy rendszertelen a menstruációm, igaz, azt nem is bánom, mert mindig késik... ez az utolsó dolog, ami miatt szedném, mert ennek tényleg inkább örülök! a legfontosabb, h ne essek teherbe. így is nagyon félek, hogy óvszerrel se legyen gond. 16 éves vagyok, szűz és remélhetőleg a kapcsolatom komoly. a válaszodat azért köszönöm!
2009. szept. 24. 18:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem rendszertelen volt a ciklusom,ezért akart a doki adni egy alacsony hormontartalmú fog.gátlót,de inkább nem mentem bele.Egy másik gyógyszert szedek helyette (nem fog.gátlót).Ha nem fontos,sztem ne szedj...Káros hatásai is vannak...Sőt...Amiket hallottam róla,ha nem lenne muszáj,nem is szednék SOHA
2009. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!