Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi befolyasolja a menstruacio...

Mi befolyasolja a menstruacio idöpontjat/mennyiseget/intenzitasat?

Figyelt kérdés

22 vagyok, eddig különösebb gondom nem volt, neha 1-2 het keses max. Most is ennyit kesett, marc 1-jen jött meg utoljara, majd tegnap. Most viszont semmi elöjele nem volt, nem görcsöltem, nem jött pattanasom, cserebe viszont csak ugy ömlik belölem a ver.

Mi befolyasolja ezeket a dolgokat, van rajuk egyaltalan valami hatassal? Eletmod, etkezes, akarmi?


2013. ápr. 17. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg dolog (pont ezért nem tudom biológiai gépezetnek tekinteni magam). Pl. A Hold. Ugye egy holdhónapban egyszer kéne megjönnie. A stressz. Régen olvastam egy cikket, hogy a háború alatt nem termékeny az ember lánya. Most ezt találtam: [link]

Amit magamon észrevettem: ha rendszeresen mozgok, valószínűleg nem görcsölök az elején (kivéve, ha kánikula van). Ha éppen "le vagyok szokva" a tejeskávéról (néha pár hónapra leállok vele, ha látom, hogy túlzásba vittem), akkor kevesebb vér jön. Nem tudom, hogy most a tej vagy a kávé (vagy a cukor?) számított méregnek, amit jó sok vérnek kellett kimosnia?! :S

Sok folyadék + kevés fokhagyma kombóval vért higítok, így kevésbé undorító szerintem a csere (sokkal inkább folyadék lesz, mint ragacs).

Nagy stressz esetén egyszerűen kimarad egy hónap.

2013. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csakis a hormonok. néha előfordulhat késés stressz hatására, vagy erősebb gyóygszer szedésének következményeképpen. Nem minden menstruáció tök egyforma, és az is normális ha a pre mens tünetek sem mindig ugyanolyanok vagy épp vannak vagy nincsenek. Ha 10-12 nap alatt sem enyhül a vérzés menj orvoshoz.
2013. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egész estés szórakozás a közben eltűnt 3-asnak: [link]

Ha a méregtelenítésen nevettél ezen halálra fogod röhögni magad.

2013. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kendetyuk válasza:
2013. ápr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!