Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van még valaki, aki hasonló...

Van még valaki, aki hasonló cipőben jár? Volt vele endokrinológusnál, vagy esetleg hormonkezelésen? (erős szőrzet)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és az arcomon két oldalt, a nyakamon az állam alatt és a hasamon is kicsit erősebb a szőrzetem, mint kéne. Nem annyira durván, szóval nincs szakállam vagy ilyesmi, csak sötét a szőr. Gyantázni szoktam, akkor kb egy hétig nincs vele gond. Egyébként nem zavar, nem gátol a mindennapi életben, csak a szüleim zargatnak vele folyamatosan.

Van valaki, akinek hasonló problémája van? Volt vele esetleg dokinál? Milyen az eljárás, hogyan vizsgálnak ki? Hormonkezelésen átesett?

Köszönöm annak, aki válaszol, segít! :)


2013. ápr. 21. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindneképp érdemes egy kivizygálás mert tényleg nem kéne ott lennie. Vérvételből néznek hormon értékeket. Ha kiderül valami akkor ha azt kezelik akko rez is nagy eséllyen javul. Nem ezt fogják külön kezelni, de ha akaros lehet kezeltetni de az kozmetológiai kezelés. villnaófény vagy lézer. Viszont hormon problémánál nem tudják biztosítani hogy tuti hatásos lesz, de általában sikeres ilyenkor is a kezelés.
2013. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2013. ápr. 21. 21:32
 3/7 A kérdező kommentje:
és egyébként mitől lehet ez? olvastam róla pár helyen, hogy esetleg a nagy súlyfelesleg is okozhatja a hormonháztartás felborulását, én meg jócskán a normál súlyhatár felett vagyok (a testtömegindexem kb. 31-32). Ettől is lehet, nem?
2013. ápr. 21. 22:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hasonló problémákkal küzdök, nálam kiderült, hogy PCO-m van, illetve azóta már pajzsmirigy alulműködésem is.

Mindenképpen menj el endokrinológushoz, mert a túlsúly is lehet hormonproblémától. (Bár nem tudom sportolsz-e és hogy hogy táplálkozol.) A menstruációd rendben van? Más problémád nincs, csak a szőrösség?

Szerintem egy vérvételbe nem halsz bele és utána megtudod, hogy mi a baj vagy megnyugodhatsz, ha nincs semmi gond. (Annál is inkább menj el, mert a hormonproblémák teherbeesésnél okozhatnak gondot és jobb előtte kezelni, hogy később ne legyen gond.)

Bocsi hogy hosszú lett, ha gondolod, írd meg majd az eredményt. :)

2013. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szia! a menzeszem rendben van, kb 29-30 naponként van minden hónapban, nem ingadozik, és az időtartama és intenzitása is átlagos. a szőrösödésen kívül semmi bajom, egyéb tünetem nincsen. elég rendszertelenül eszem, és nem sokat mozgok, szóval... :D szeretem a nasikat, és nem fogom vissza magam (mondjuk nem zabálok folyton csokit, de azért minden nap eszek egy keveset) és a mozgás meg csak a heti 3 tesiórában merül ki. szóval az elhízást első "ránézésre" nem sorolnám a hormonproblémák következményei közé, de ki tudja..

kérek majd beutalót, és elmegyek endokrinológushoz.

köszi a válaszodat, sajnálom, hogy PCO-d van. :( mielőbbi javulást kívánok! :)

2013. ápr. 21. 23:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy csak genetika. A családban nem fordult elő hasonló eset?

Egy kivizsgálást mindenképp megér. :)

Köszönöm, aranyos vagy! :)

2013. ápr. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a nagynénémnek volt még ilyen problémája fiatal korában, de nem tudok róla, hogy valamilyen betegsége lett volna... most már azt hiszem, nincs vele gondja, talán kapott fogamzásgátlót vagy egyéb hormontartalmú gyógyszert...

azért köszi:)) elmegyek majd kivizsgálásra!

2013. ápr. 24. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!