Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túlzott szőrnövekedés-endokrin...

Nm00 kérdése:

Túlzott szőrnövekedés-endokrinológus?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom szőrös vagyok,de durvábban csak az utóái években jött ki,és monanom sem kell h az arcomon zavar leginkább. Olvastam különbféle hormonbetegségekről ahol a szőrösödésen kîvül más problémák is fennálnak,nálam sem hízás,sem hajhullás,sem pattanásos bőr,a teherbe esëssel sem volt gondom,van gyermekem. Pajzsmiríggyel sincs gondd,csak ez az egy a szőrösödés. Magán endokrinológushoz szeretnék elmenni,de nem tudom h érdemes e,h van e rá tényleges gyógymód,és ebben kérnék segítséget,tapasztatokat akik már voltak ezzel a problémávaĺ endokrinologusnál.

#gyógymód #szőrösödés #endokrinológus #magán endokrinologus #hormon betegségek
2013. ápr. 23. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet genetikai háttere is.

vagy egyszerűen csak annyi, hogy érzékenyebb a tested arra az androgén (hím nemi hormonokra) mennyiségre, amit megtermel magának.

a tényleges gyógymód az, ha lézeres vagy IPL kezelésekre jársz. végleges szőrtelenítés - és legalább nem kell megbolygatnod a hormonháztartásod. (ne próbálkozz otthon házi kis gépekkel, bízd magad szakemberre!)

2013. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de ne haragudj ezzekkel én is tisztában vagyok,nyíván valóan genetika,lézeres szőrtelenítésre is szeretnék elmenni de előtte gondoltam kikérem egy endokrinológus véleményét,és hogyha van rá gyógyszeres kezelés,gyógymód,miért fizetnék a lézeres szőrtelenítésért százezreket?! Ja és tisztázandó h nem pár szál szőrről van szó,erős férfias szőrzetről, mindenhol,már az arcomonis,jó ott nem erős de sztem ott egyáltalán nem kéne lennie.
2013. ápr. 24. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

azért ajánlottam inkább a lézerest/IPL-t, mert még mindig jobban kijössz azzal, ha egyszer fizikailag elpusztítod a szőrgyökeret X pénzért, mintha életed végéig hormonkészítményekkel bombáznád a tested. az se kevés pénz, sőt, ha élethosszig tart, még sokba is kerül. mert igen, ilyenkor fogamzásgátlót kaphatsz, nemi hormon készítményeket kaphatsz, járhatsz a tabletták miatt életed végéig laborokra, hogy figyeljék a májadat.


egyébként az arcról is el lehet távolíttatni.

ha transzszexuális nőknél (férfi testbe született női lélek) sikerrel el lehet távolítani a vastag, erős szőrszálakat (ott jó sok van...), akkor neked is. és felteszem, nem is kell olyan intenzíven, többször visszajárnod (mert női tested van és nem cirkulál benne annyi tesztoszteron, mint egy férfi testben).


egyébként voltam endokrinológus-nőgyógyásznál, aki az egészre annyit ugatott be, hogy akkor szedjek fogamzásgátlót, majd' mond olyan készítményt, ami segít. megköszöntem neki és nemet mondtam, mert ha van más, végleges megoldás, akkor inkább nem terhelem a szerveimet.

2013. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Te jártál,vagy jársz ilyen lézeres szőrtelenítésre? Egyébként azt olvastam sok helyen h az IPL nem végleges,csak a másik fajta lézer(hirtelen nem jut eszembe milyen lézer:) ) ami jóval drágább is.
2013. ápr. 26. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!