Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi fog történni velem, ha...

Mi fog történni velem, ha PCOS-em van?

Figyelt kérdés

Lehet-e gyerekem a későbbiekben?

Olyan lesz, mintha cukorbeteg lennék?

Ki fog-e hullani az összes hajam?



2013. máj. 2. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:

-Igen. lehet.


-Nem, de inzulin-rezisztencia esetén olyan gyógyszert kapsz mint ők (Mercformin) és étkezned is hasonlóképpen kellene: napi ötszöri étkezés + odafigyelve az elfogyasztott szénhidrát mennyiségre. Sok orvos szerint az inzulin-rezisztencia idővel (ne kérdezd, hogy mennyi) diabétesz kialakulásához vezet.


-Miért hullana ki? Hogy jutott ez eszedbe? Hol kaptál ilyen infót?

2013. máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyereked lehet, de lehet hogy kell rásegítés. Ajánlom az aviva tornának nézz utána én most abban bizok nagyon, nagyon sok nőnek segített már.

Ahogy az elöttem szóló is irta ha nincs kezelve az IR akkor cukorbetegség lesz belőle. De ez sok év kb 10-15 év. Sajnos ez egyenlőre gyógyithatatlan betegség, de hátha pár éven belül lesz rá gyógymód, állítólag vannak már jó kis kutatások erre és érnek el sikereket is vele. A kezelése tényleg megegyszik a 2-es tipusú diabéteszes kezeléssel. (diéta, sort, gyógyszer)

Ezt a haj dolgot én sem értem honnan szedted. Az tény hogy sokaknál tünet a hajhullás, na de nem úgy hogy kopasz lesz csak több hullik mint ami egészséges. A normál hajhullás kb 100szál/nap. AKinél van hajhullás annak ez is megáll ha kezelve van az IR.

2013. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a neten írták a hajgullást hozzá, utána néztem és mutattak pár kopaszodó képet, és megijedtem
2013. máj. 2. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
akinek csak a PCOS baja az azért kopaszra nem hullik. Sok PCOS nőt ismerek olyat is akinek hullik ahaja de oylat nem akinek ez ilyen szinten látszana. neked hullik? Nkem pl szinte soha, egyszer hullott amikro nagyon csúszott a ciklusom, de amint megjött abba is maradt. nekem sok alap PCOS tünetem nincs is, de van ami van. sok tünetet okozhat de nem mindegyik jelentkezik mindenkinél.
2013. máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

hali

lehet gyereked persze csak kicsit nehezebben ha a szervezeted is úgy akarja.

háááát igen valami olyasmi mint a cukor betegség.az előttem szólónak igaza van 10-15 év.én pont beleestem.15 évig tojtak rám az orvosok .IR helyett már kettes tipusu diabéteszem van.

a hajad nem hiszem hullana.mert azt már tapasztaltad volna.vagyis gondolom én.mert mikor nekem is kialakult az IR én az összes tünet közül a szőrösödést a hasra hízást "kaptam".

milyen "stádiumban" vagy?vizsgálatok megvoltak?gyógyszert kaptál rá?

2013. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én még csak most kaptam időpontot az orvoshoz. Nekem nem biztos, hogy PCOS-em van, de nem kizárt, hogy igen. A hajhullásból indultam ki, és ott találtam, hogy ez is lehet az oka, én is kitöltöttem a tesztet, és abból se szőrösödés, se a hasrahízás tünete nem tapasztalható, egyedül az, hogy mindig 2 hetet késik a mensim, de mindig megjön, csak késik két hetet, kb 9-10 mensizek egy évben, ha így a csúszásokat is figyelembeveszem. De lehet azért is hullhat a hajam, mert nagyon sokat stresszelek, nagyon idegeskedő típus vagyok, és nem történnek túl jó dolgok velem. Ezen a 2 okon gondolkodtam a hajhullás miatt, na meg az is a Pcos-re következtethető, hogy egyszer volt cisztám, de nekem csak 1 és el is múlt. Lehet sok hülyeséget mondok, nem értek igazán ehhez, csak egy aggódó lány vagyok
2013. máj. 5. 19:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a törődést, nagyon kedvesek vagytok :)
2013. máj. 5. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!