Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van közöttetek olyan (volt)...

Van közöttetek olyan (volt) inzulinrezisztenciás, aki gyógyszer nélkül le tudott fogyni vagy meggyógyult?

Figyelt kérdés
Tudnátok adni ötletet? Már annyiféle diétát kipróbáltam, de a súlyom csak egyre több lesz. A gyógyszerszedéstől viszont ódzkodom.

2013. ápr. 15. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az az annyi féle diéta? Gyógyulni nem lehet, de kordában tartani a dolgot igen. A diéta lényege az, hogy nem szabad diétázni. A megszokott ételeket fokozatosan kell leváltani olyan egészséges ételekre, ami mindenkinek jó. Ha lemondásként éled meg, akkor a kudarc biztos. Persze ez is diéta, amit javasolok, csak más „körettel”.

Sok-sok zöldség, főleg zöld zöldségek, sovány hús, lassú felszívódású szénhidrátok, alkoholos italok mellőzése (bár a száraz vörös bort mostanság javasolni szokták, nők esetében max. 2.5 dl/nap).

Kisebb adagokat egyenletesen célszerű elosztani.

Édesítéshez pedig jó a Xilit (=nyírfacukor), stevia.

Ami még nagyon fontos, az a rendszeres mozgás.

2013. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Volt a koplalós diéta, aztán a nagyon koplalós diéta, ... Sajnos egyiktől sem fogytam. Pár hónapja a cukorbetegeknek előírt diétát tartom. Szóval többször eszem keveset. Finom lisztes, cukros ételt nem eszek. A köreteket (ami általában barna rizs) próbálom minél többször zöldségre cserélni. Édes dolgokat nem eszek, csak gyümölcsöt (nem sokat). Nem értem, hogy miért nincs eredménye. :(
2013. ápr. 15. 16:47
 3/12 anonim ***** válasza:
A 160 g-os ch diétát csináld és mozogj, meg persze szedd a gyógyszert. Ha betartod ezeket 100%hogy fogyni fogsz. Kigyógyulni nem lehet belőle, csak szinten tartani hogy ne legyen belőle cukorbetegség. Teljes életmód váltást igényel. Ha ódzkodsz a gyógyszertől akkor késöbb majd jöhet az inzulin szuri. az jobb lesz? Gondolodj már kicsit. A gyógyszer kell ez egy betegség fogadd el.
2013. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
NEM KELL A GYOGYSZER! En lefogytam, azaz sokat fogytam es csak azert nem teljesen az altalam kitzött celig, mert kiderült, hogy babat varok :)eleve egeszsegesen etkeztünk, semmi tartositoszer, aroma, mesterseges edesitö, cukor. Persze az IR miatt ramjöttek az ehsegrohamok es akkor bizony fogyott a csoki stb. Elkezdtem inni a kecskerutat, attol megszünt ez az edessegvagy es 3 honap alatt 8 kilot fogytam. Meg 4-5-öt szerettem volna, de nem banom, hogy nem sikerült :) Mellesleg regen a kecskeruta volt az alapja a gyogyszernek (Metformin) de ma mar sajnos szintetikusan allitjak elö. Mellette sokat sportoltam, szedtem meg kromtablettat, baratcserje kapszulat es nagyon magas dozisu D-vitamint.
2013. ápr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves loszi! Jó érzés ilyet olvasni. Lehetne még pár kérdésem?

A kecskeruta teát milyen mennyiségben fogyasztottad? Szerinted, ha én eddig sem ettem csokit és más édességet, akkor is elindulhat a fogyás a teától (vagy csak az édességvágy ellen jó)?

Milyen diétát követtél?

2013. ápr. 17. 17:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Különösebb dietat nem tartottam,csak próbáltam az édességet visszaszorítani. Amit írtam már, hogy arra nagyon odafigyelünk, hogy amit veszünk, abban ne legyen tartósítószer, edesitoszer, aroma, izfokozo. A boltban mindennek elolvassuk a cimkejet. Meg igyekszünk bio cuccokat venni, cukrot nem tartunk otthon, csak nyírfacukrot (xilit), ha vmi sütit sütünk, azt használjuk. Nem tudom, hogy csak az édességvágy ellen jó-e a tea, szerintem amúgy is segít, mert régebben volt, hogy nem ettem édességet, sokat mozogtam és mégse fogytam. Nem tudom, te sportolsz-e, de az nagyon fontos lenne! Napi 3-4 csésze teát iszom étkezés előtt, egy teaskanal teafűből fozve. Mindenképp ajanlom, hogy nezesd meg a D-vitamin szintedet, a legtöbb PCO-snak túl alacsony! Majd küldök róla tobb infót csak most sajna nincs idom (remélem nem felejtem el :)))
2013. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszi a választ!

Igazán biztató, hogy 160 g CH diéta és gyógyszer nélkül is rendbe lehet jönni. Én is figyelek rá, hogy ne egyek adalékanyagos dolgokat. Mostanában csak sétálni szoktam, de akkor újra elkezdek sportolni. Nagyon bízok benne, hogy most lesz eredménye.

Ma már ittam a teát. Tényleg megszünteti az édesség utáni vágyat. Nagyon köszönöm a tanácsot!!!

2013. ápr. 18. 22:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Szoval a D-vitaminnal kapcsolatban ajanlom ezt az oldalt: [link] es Szendi Gabor: Napfeny vitamin cimü könyvet. En meg 2010 vegen kaptam egy nögyogyaszati szakkönyvböl reszletet, ahol leirjak, hogy a legtöbb PCO-s nö D-vitamin-hianyban szenved es a magas dozisu D-vitamin (heti 50000 - 100000 NE) a legtöbbnek segit, vagy rendezödik a ciklus, vagy teherbe esnek. Megnezettem a D-vitamin szinemet, 16 ng/ml volt, a normal 30 es 100 között van. Kb. masfel honapja szedtem napi 10000 NE-t, amikor varandos lettem. Akkor a nögyogyaszom javaslatara mindent abbahagytam. Most 17 honapos a babi, kecskerutat iszom mar egy ideje es most penteken voltam vervetelen D-vitaminra. Kivancsi vagyok az eredmenyre...
2013. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, hogy ezt leírtad.

Utánaolvastam egy kicsit, és egy fórumon írta valaki, hogy csak a D vitamin szedésével kigyógyult az IR-ből.

Azt megkérdezhetem, hogy milyen készítményt használtál? Gondolom, van különbség a termékek között.

Már iszom a kecskerutát, szedem a barátcserjét, elkezdtem sportolni, most jöhet a D vitamin is. :)

2013. ápr. 22. 22:04
 10/12 anonim ***** válasza:
A boltokban csak 400 egységet tartalmazó D-vitamint lehet kapni, én netről rendeltem 10000-set egy Inner Light nevű oldalról, Ultra D -nek hívják, 2011 elején, most, hogy újra akartam rendelni, nem tudtam, ezért más oldalt kerestem, egy holland oldalról sikerült. De mi Németországban lakunk, nem tudom, haza szállítanak-e. Az előző Magyarországról küldött. Most kaptam meg az eredményt,katasztrófálisan alacsony a szintem, 8! Most újrakezdem a szedést mindenképp!
2013. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!