Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SEGÍTSETEK! Már teljesen...

SEGÍTSETEK! Már teljesen kivagyok. Fogamzásgátlótol van? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Kb 1éve szedem a Jangee nevű fogamzásgátlót, mivel hajlamos vagyok petefészek cisztára (minden hónapban kiújult és mindig 7-8 vagy nagyobb centisek) és arra írta fel az orvos. (azóta nincs is cisztám)

Az a lényeg, hogy az elmúlt fél évben már majdnem minden hónapban volt valamilyen gombás fertőzésem..

Szexuális kapcsolatom elromlott. Nem nedvesedek be. Szűk is vagyok már. Sőt, már idő sincs a szexre, hiszen menstruáció után jönnek a kúpok és a kenőcs, majd újból mensi.


Tudom, fiatal vagyok. Nem kellenek ilyen jellegű kommentek. Csak szeretném tudni, hogy ezek a fogamzásgátlótol vannak??? Mert már most ettől a héttől abbahagytam a szedését.. várhatok valamilyen javulást ?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. máj. 6. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen nagy valószínüséggel valóban a gyógyszertől van.
2013. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyi idő, mire jobb lesz a helyzet?? Mikor ürül ki a szervezetemből ?
2013. máj. 6. 20:10
 3/8 shangsawa válasza:
Mielőtt bármilyen meggondolatlan dolgot tennél, kérd ki a nőgyógyász véleményét. Lehet, hogy új fogamzásgátlóra lenne szükséged, de az is lehet, hogy egész más eredetű a problémád. Pl egyes fertőzések a férfiaknak semmilyen tünetet nem okoznak, de mégis hordozók. Lehet hogy a partnered fertőz le folyamatosan. A hüvelyszárazság és szűk érzet pedig valószínű azért van mert a sok kúp és kenőcs miatt amit a fertőzésekre használsz felborította a hüvelyflórád! Ajánlom a hüvelyzuhanyt. Gyógyszertárban lehet kapni és venni kell hozzá patronokat ami tejsavat tartalmaz. Az helyreállítja a rendszert.
2013. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hajlamosít a fogamzásgátló is a hüvelyi fertőzésre.

A partneredet kikezelték? Tőle is simán visszakaphatod a gombás fertőzést, ha párhuzamosan nem kezelték veled együtt.

2013. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, bár érintett szerencsére nem vagyok, de nem múlik el. Gyóygszert kellene talán cserélni.
2013. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Párom is "ha kell, ha nem" minden alkalommal le van kezelve! Most abbahagyom a tablettát! Elmegyek orvoshoz.. és majd meglátjuk.

Tabletta mennyi idő, mire kiürül a szervezetből és várható javulás ?

2013. máj. 6. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Okozhatja a tabletta. Több hónap is kellhet, mire helyreáll.
2013. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kell majd 2-3 hónap, mire teljesen helyreállsz. Addig tarts be pontosan minden orvosi utasítást! Újabb fogamzásgátlót nem kezdenék el szedni a helyedben, de biztosan felkeresnék egy kedves endokrinológust, aki más megoldást ajánl a cisztás problémádra (a fog.gátló csak elfedi a bajokat, meggyógyítani nem tud).

Használj 3-4 hónapig minden menszesz után gynoflort vagy floragynt és frezyderm intim segítséget, ami helyreállítja a hüvelyflórádat, szerintem utána minden rendben lesz.

2013. máj. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!