Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A valtozokori hohullamoknak...

A valtozokori hohullamoknak mi az oka es hany evig tartanak?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy hormonalis rendellenesseg okozza a hohullamokat. De mi a mechanizmus mogotte, hogyan jatszodik le - ezt mar kutattam a neten, de nem talaltam ra valaszt. Milyen hormonok jutnak a verbe es ezek mit forrositanak fol, hogy az embernek olyan perzselo erzese van ami a testbol, a bor alol jon ?

#hormon #valtozokori hohullamok
2013. máj. 8. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

nem rendellenesség, ez természetes:)


nőben is, férfiban is van női és férfi nemi hormon egyaránt. a különbség annyi, hogy a férfiban a tesztoszteron, míg a nőben az ösztrogén a több.. arányaiban mondjuk 4:1 (nőben 4 ösztrogén 1 tesztoszteron.. most mondtam valamit, a pontos számot nem tudom, nem is fontos)

menopausánál a nőkben a peteérés leállásával az ösztrogén szint is csökkenni kezd, így az arány 2:1re változik (szintén csak hasraütött szám)

emiatt a tesztoszteron arányaiban több lesz

ez okozza azt, hogy az öreg néniknek pl hullik a haja (mert a férfihormon kopaszít)

továbbá az ösztrogén csökkenése miatt gyengül a kálcium beépülés, és ez okozza a nőknél a csontritkulást is


szóval ez a hormonális változás zajlódik le.. a hőhullámot nem tudom, de biztos ezzel van összefüggésben:)

ha nagyon zavar, léteznek olyan fogamzásgátlók, amit dikert klimaxoló nőknek találtak ki, hogy pótolja az ösztrogént, és emiatt elmúlnak a menopausás tünetek, illetve pl a csontritkulást is meggátolja:) kérdezz utána nőgyógyásznál:)

2013. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egy termeszetes folyamat reszenek, hatasanak tartom a hohullamokat; elfogadom, nem zavarnak es nem akarok gyogyszereket szedni ez miatt. A kalciumhianyt ugy potlom hogy kiskanalnyi szaritott, orolt hazi tojashejat olvasztok fol citromleben.


Amit tudni szeretnek: hol, hogyan es keletkezik es miert a menopauzas nok testben a hohullam ?

Az ember finomtesteben, a pranikus/vitalis testben, vannak a meridianok, kanalisok, amelyben az eletenergia aramlik, ami elektromagneses alapelveken nyugszik ... gyanitom, hogy itt kell keresnem a valaszt ?

2013. máj. 8. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!