Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik egy altatásos...

Hogyan zajlik egy altatásos rutin műtét?

Figyelt kérdés
Szülés után vagyok 4 hónappal, és van egy problémám. Szülés közben gátmetszést alkalmaztak, és ezt nem kipotyogós varrással csinálta, így a 6 hetes kontrollon kiderült, hogy allergiás reakció, ami monstanra egyre növekszik. Akinek volt már ilyen altatásos beavatkozása, amit reggel megcsináltak de estére mehetett is haza, az kérem segítsen infókkal. Örülnék ha valaki tudna segíteni abban, hogy mit vigyek a kórházba, hogyan zajlik az altatás, pontosan hogyan kell elkepzelni, mi van utána? Hogy zajlik maga az altatás? Fájdalom a hegnél, altatás utáni tünetek, katéter... stb.
2013. máj. 8. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen, nem is egyszer (konizáció).

Reggel bemész a kórházba. Csinálnak még egy vérvételt, nálam legalább is így volt, majd amikor szólnak kísérettel odasétálsz a műtőhöz. Ott vársz, majd behívnak. Felfekszel az asztalra. Injekcióval altatnak. Itt lehet eltérés. AZ első alkalommal már arra sem emlékeztem, hogy az altatóorvos kihúzza a tűt a karomból, a másik alkalommal másmilyen injekciót kaptam, ott még percekig fent voltam, aztán nem emlékszem. Az ágyadba már úgy tolnak vissza, erre sem igazán emlékszem.Ébredés után egy pár órát pihentem, majd hazamehettem.


Kaját felesleges vinni, hiszen előtte nem ehetsz, utána egy darabig nem ehetsz, aztán úgyis mész haza. Nekem hoztak ebédet, de csak délután ehettem meg.


Innivalót vigyél, esetleg rejtvény, könyv, telefon ha internetezni akarsz.

Köpeny, papucs, kicsi kéztörlő. Nem sok minden kell arra a pár órára.

2013. máj. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, altatás utáni tünetek nem voltak. Ez nem az a mélyaltatás, amit nagyműtéteknél szoktak alkalmazni.

Nem hinném, hogy kapsz katétert, mert csak kisműtéteket szoktak így, hogy még aznap mész haza.Enyhe fájdalom lehet utána, meg nem emelhetsz egy darabig nehezet.

2013. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infókat. Rettenetesen izgulok, és főleg hogy csak egyszer kelljen ezt átélni, és ezzel a műtéttel lezárhatom... Köszi még egyszer :-)
2013. máj. 9. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!