Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A következő héten megyünk...

A következő héten megyünk ivartalanitásra. Mik a tapasztalataitok, véleményetek, tanácsotok? Minden érdekelne, mert ez az első dolog, hogy ivartalanitva lesz a kutyusom és bár tudom, hogy rutin műtét mégis aggódom kicsit.

Figyelt kérdés
Hétfőn kapjuk meg az időpontot, szuka kutyusról van szó. Sajnos nem várt dolog történt, és hiába volt becsukva a kutyusom a kennelébe, apám kan kutyája szétrágta a drótot és megtörtént a baj és nem szeretnénk keverék kutyusokat, ezért az ivartalanitás mellett döntöttünk, eddig is szerettem volna megcsináltatni, de nem most terveztem, de hát most muszáj előrébb hozni a dátumot. Szóval minden érdekelne evvel kapcsolatban.:)
2012. nov. 28. 20:35
 1/2 Hovarju ***** válasza:
100%

Már többször írtam ezzel kapcsolatban, de szívesen megismétlem :-)

Szuka kutyámat az első tüzelése után 1,5 éves korában vittem ivartalanítani.20kg-os labrador keverék, lakásban tartva.

Műtét előtt 3 nappal vérvételre és általános vizsgálatra vittem. Mikor elkészültek a vizsgálatok eredményei, felhívtak, hogy műthető a kutya, vihetem a megbeszélt időpontban.

Reggel 9-re kellett menni. Nagyon rossz érzés volt otthagyni (leginkább engem viselt meg, a kutya fel sem vette). Szóval otthagytam. Azt mondták a műtét kb.1 óra, de csak akkor adják vissza a kutyát, ha teljesen felébredt. (a méhét és a petefészkeit is kivették) Akartam neki hagyni pokrocót, de azt mondták nem lesz rá szüksége, mert steril helyen lesz.

15-kor hívtak, hogy felébredt, jól van, mehetek érte.

17-ra érkeztünk meg. Mikor a doktornő meglátott kinyitott egy ajtót és a kutyám a saját lábán,gallérban, boldogan szaladt elém.

Haza vihettem. Műtét közben kapott infuzióban 24 órás fájdalom csillapítót, és gyulladás csökkentőt. (otthonra nem kapott, de nem is kellett neki semmi)

Azt mondták, két nap múlva kell vinni ellenőrzésre, akkor kap egy injekciót, amiben fájdalom csillapító és gyulladás csökkentő van.

Azt mondták, hogy varratszedésig (10 nap) ne vegyem le róla a gallért.


Az ellenőrzés és a varratszedés dija benne volt a műtéti költségben (ezért nem kellett külön fizetni.)


Szerencsére gond nélkül és hamar gyógyult. A legnagyobb baja az volt, hogy nem rohangálhatott a többi kutyával a téren és labdáznia sem volt szabad varratszedésig. (a lépcsőn ölbe vittem le)


A gallért a séták idejére - amikor úgyis pórázon volt - levettem róla. Igy kényelmesen tudott sétálni. A séták után meg megvártam amig iszik, az esti séta után eszik, és csak utána raktam vissza rá. Kb.2 nap alatt megtanult benne közlekedni a lakásban.

Varratszedés után kb.10 nappal már frizbiztem vele. Szerencsére azóta is jól van.


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha kérdésed van szívesen válaszolok.

2012. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nem lesz semmi baja,csak majd arra kell figyelni hogy ne nagyon futkározzon amíg friss a dolog és ne szedje ki a varratokat(ne nyalja,vakarja stb.)különben nem lehet semmi baj nyugi :)
2012. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!