Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A porckorongsérv tud olyat,...

A porckorongsérv tud olyat, hogy napközben bejáratódik, reggel viszont segítség nélkül nemigen tudok fölkelni?

Figyelt kérdés

Napközben emelgetem a 6kilósomat, szoptatok, ami amúgy is szörnyen rossz tartással jár este a fürdetőről ne is beszéljünk.

Napközben úgy-ahogy el tudok tenni venni, de az alvás egy rémálom, nem tudok még csak megfordulni sem, mert akkor más szögben helyezkednek el a csigolyáim,és a fájdalomtól szó szerint nem kapok,levegőt. A gond az, hogy a gyerekem csak ciciből hajlandó enni, tehát mr, röntgen egyelőre szóba se jöhet. Csontkovácshoz amíg nem tudom mi van vele nem merek elmenni nehogy káromra legyen. Viszont kell vmi megoldás mert a gyerek ellátása is kezd komoly gondot okozni...



#gerincfájdalom #Ponckorongsérv
2013. máj. 13. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Előfordul hogy napközben a mozgástól bemelegednek a szalagok és olyankor nem vagy csak kevésbé fáj. Ám amikor megpihen akkor nagyon. Minél tovább vársz annál rosszabb lehet. Én a helyedben minél gyorsabban keresnék egy jó csontkovácsot. Orosháza környékén tudok jót, nem tudom te merre laksz?

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Túl vagyok 1 súlyos gerincműtéten. Először nekem is, csak így jelentkeztek a panaszok./ám 3 gyereket kellett özvegyen felnevelnem, a kicsi 5 éves volt/Dolgoztam, vizsgáztam, és átmenetileg gondoltam a fájdalomra.

A csontkovácshoz, nem tudom, miért ragaszkodsz??Ez nem játék!

Még súlyosabb problémákat okozhat.Keress, fel, 1 reumatológust, vagy idegsebészt!! Ha, kell oda fizess!Ezt tettem én is.. Lett MRI...

Mielőbbi gyógyulást! A hoxa portálon, találsz sorstársakat..Gerinc címszó alatt..

2013. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is olvasom a hoxán és igaza van az utolsónak,menj el orvoshoz ezzel,nem vicc.Én is húztam sokáig és megbántam.Egyébként épp tegnap engedtek haza a kórházból és kaptam egy isteni pakolást a nyakamra és derekamra (mert ugye két sérvem van)és nagyon bevált a pakolás.Érdeklődtem utánna,honnan tudnám beszerezni.Elmentem a gyógyszertárba és rákérdeztem.A kórházban Ritex pakolásként emlegetik,de van egy másik hivatalos neve,de a gyógyszerész fogja tudni,tartozik hozzá vazelin is.A Pakolás vény nélkül 1500ft a vazelint nem tudom,de megéri az árát,én imádom.ha gondolod járj utána Te is,de vazelin nélkül nem lehet alkalmazni és orvosodnál is kérdezzél rá.Reumatikus betegeknél alkalmazzák ,egyébként ütős a szaga nagyon! :) remélem segithetem!u i:sztem csak aztán keress fel csontkovácsot,hogy már voltál Mr en.Én megszívtam,mert a második sérvemet így szedtem össze,szóval óvatosan!
2013. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A porckorongsérv az alvási időszak végén ill. reggel általában sokkal rosszabb tüneteket produkál, mivel éjszaka a korongokon nincs terhelés, a szomszédos (csont)szövetek felől folyadékkal telítődnek, megdagadnak. E megnagyobbodás miatt jobban irritálhatják a gerincvelőt vagy a kilépő idegeket. Emiatt van az is, hogy reggel magasabbak vagyunk. Napi terhelés során a porckorongok dehidratálódnak, térfogatuk csökken.
2014. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!