Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4 hónapja késik a mensturációm...

4 hónapja késik a mensturációm. valakinek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
már 18 éves vagyok és eddig is mindig késett de nem fordítottam nagy figyelmet erre mert anyukámnak is pont ugyan az a baja és ő volt nőgyógyásznál és azt mondták neki nem tudnak vele mit kezdeni..én minél idősebb vagyok annál többet késik...és nem vagyok terhes..de az nagyon zavaró hogy mindig rettegnem kell hogy most terhes vagyok-e vagy csak megint késik...nem tudom mit csináljak...hogy egyáltalán tudnak-e segíteni ebben...már nem egy terhességi tesztet vettem...mindig mindegyik negatív lett..mindig elővigyázatos vagyok olyan rossz hogy mindig ezen kell stresszelnem..

2013. máj. 13. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Volt, nekem fél évekre is kimarad.

Nah de persze ez nem normális, nekem is azért ilyen, mert hormonproblémám van és nincs (vagyis csak nagyon ritkán van) peteérésem.


Nyilván nálad sem normális, neked is van vmi bajod.

Baromság, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Csak némelyik orvos arra sem veszi a fáradtságot, hogy kicsit megerőltesse magát és kivizsgáljon.


Menj el endokrinológushoz.

2013. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mondjuk a fogamzásgátló 2 problémádat is megoldaná egy kalap alatt, ha szedheted

és az is jó volna letisztázni, hogy mit jelent nálad pontosan a késés? hány naposak a ciklusaid?

2013. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
4-7nap között vannak a ciklusok..de az is változó...és ha menstruálok olyan fájdalmaim vannak 3 napig h nem bírok felkelni...a falat kaparom és sírok.
2013. máj. 13. 18:51
 4/11 anonim ***** válasza:

na most akkor elárulok Neked valamit: a menstruációs ciklusod az nem az, ahány napig vérzel

hanem a vérzés első napjától a következő vérzés első napjáig terjedő időszak

ez általában 28 nap, de lehet több vagy kevesebb is

már bocs, de elég tudatlannak tűnsz 18 éves létedre

nőgyógyásznál jártál már?

2013. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

mivel késik ezért nem tudom mennyi idő a ciklusom ideje..

nem tartom már számon.egy ideig naptárban figyeltem..de mindig csak felidegesített h mennyi időt késik..

mivel több mint 4 hónapja tart ez az ugy nevezett ciklus...

amit már nem neveznék ciklusnak ...nincs pontos nap vagy pontos időszak amikor megjön..ezért követhetetlenné vált számomra..

2013. máj. 13. 19:05
 6/11 anonim ***** válasza:

ja én azt gondoltam, hogy négy hónapja késik,

nem pedig azt, hogy négy hónapIG késik...

holnap szépen tűzzél el a nőgyógyászodhoz

2013. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
rendben.köszönöm a válaszokat és minél előbb el fogok menni nőgyógyászhoz!
2013. máj. 13. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Második válaszolóra ne hallgass!


A fogamzásgátló csak elfedi a problémát.


Ha ennyire rendszertelen a menstruációd és ennyire fájdalmas, annak valószínűleg hormonális betegség áll a hátterében. Ha elkezded szedni a fogamzásgátlót, akkor az csak a tüneteket fogja elfedni, de magát az alap betegséget nem oldja meg. Amikor abbahagyod majd, esetleg gyermekvállalás miatt, akkor visszatérnek a problémák, sőt, akár súlyosabb formában, mint most.

Mindenképpen érdemes lenne kivizsgáltatni, hogy mi áll a háttérben.

2013. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. A legnagyobb hülyeség erre fogamzásgátlót szedni.
2013. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8. és 9. válaszadó!

Köszönöm szépen a lepontozást.

De esetleg előtte nem ártott volna alaposan elolvasnotok az addigi beszélgetést... mert hogy addig nem derült ki, hogy a leányzónak csak már negyedik hónapja nem 28 napra jön meg, vagy 4 hónapja egyáltalán nem menstruált

ez a tény az a válasz után derült ki

2013. máj. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!