Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a párom hozta be a condylom...

Ha a párom hozta be a condylomát a kapcsolatunkba, neki hogy nem jött el? (akinek volt hasonló)

Figyelt kérdés

Elmentünk dokihoz, mert a hüvely bemenetemnél elváltozás volt mint utólag kiderült (condyloma), a páromnak is voltak pici pöttyök a makkján, de neki azt mondta az orvos, ez nem probléma mert ez a baja: ( [link]


Viszont most utána olvastam, mert e doki nem világosított fel, hogy a condyloma egy HPV-s szemölcs és csak és kizárólag szexuális úton terjed. 6 éve vagyunk együtt, nekem csak ő volt, viszont 2 évvel ezelőtt ő megcsalt, akkor megbocsátottam, ez lehet attól?


De neki nem jelentkezett szemölcs azóta sem, nekem most jött ki, a doki sokallja, főleg, hogy azóta már többször is volt beteg és akkor jöhet ki ha gyengül az immunrendszer. Azt mondja nézzek őszintén magamban, mert ha tényleg nem voltam mással, akkor ő lépett félre.


Valakinek tapasztalat condylomaval? Lehetséges, hogy ismt félre lépett és most szedett össze valamit. 2 hónapja jött ki mikor lebetegedtem és én tényleg csak vele voltam!


2013. máj. 13. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint, az irásod szerint, nem ő hozta be nálad, hiába irod azt, hogy csak ő volt neked. Masszívan jelen kéne lennie nála is a cuccnak-de ahogy irod: nincs.
2013. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 okoska31 ***** válasza:

lehet ez is, az is. a szemölcs és a tyúkszem is olyan, hogy akár sokáig tud lappangani, és egyszer csak előjön.


lehet ez a 2 évvel ezelőtti is, és lehet, hogy most csinált valamit...

egyet próbálhatsz, ha bírja a gyomrod - és nem akarsz hinni neki -, hogy akivel megcsalt megkérdezed, volt-e ilyenje. ha nem, akkor egyértelmű. (ha igen, akkor is.)

2013. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs condylomám, sosem volt.
2013. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, úgy is van. Nem lopta a diplomáját, évekig tanult.
2013. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Vannak betegségek és ilyen hasonló dolgok amiket te írsz, ahol az egyik fél csak hordozó. simán átadhatta neked és a te immunod már nem birkózott meg vele.
2013. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod egy idióta. Ez a betegség NEM csak szexuálisan terjed. Uszodában, kisgyerekként is elkaphatod. Sőt, a HPV vírucsalád olyan, hogy akár arcon lévő szemölcstől lehet nemi szervi szemölcsöd, lábon és kézen lévő szemölcstől is lehet nemi szervi szemölcsöd. Pl. zuhanyzás után ugye felveszed a bugyit, párod az alsót, és súrlódik a láb, vagy hozzáér. Ha a kézen van szemölcs, akkor ugye megfogsz vele egy csomó dolgot a lakásban. Több mint 100 típusa van, egy része terjed mindenhová, a többi változatos módon. Eléggé életképes vírus-aflajok alkotják a HPV családot.

Szóval NEM csak szexuálisan terjed. És meg lehet tőle teljesen gyógyulni. Kizárólag akkor, ha szervezeted felismeri a vírust. Ehhez immunerősítő tablettát kell szedni. Magára a vírusra, és egyetlen más vírusra sincs jelenleg gyógyszer. Amik vannak, azok csak a vírusszámot csökkentik, de nem ölik meg a vírust.

Az immunerősítő tabletták hatására megnövekszik a ellenanyagszint, különféle biológiai faktorok termelődnek.

Az imiquimod tartalmú krém hamis immunválaszt küld, ez külsőleg alkalmazható. A hamis immunválasz miatt a bekent (fertőző, fertőzőtt, szemölcsös) területre olyan biológiai anyagok kerülnek amik elpusztítják/felismerik és megölik a HPV-t.

Egy lehetséges vírusölő szer van a láthatáron: DRACO. HIV-re is hatásos. Ez elöli a vírust.

És egyébként nem kell félni, az emberek 80 %-a fertőzött HPV-vel. Attól hogy nem látszik, még fertőzött. De a szemölcsös területet mindenképpen kezelni kell, mert annak nagyon nagy a fertőző képessége, és lehet hogy olyan vírus alfaj ami magas rizikófaktorú (rákot okoz).

Isoprinosine tabletta D8490 BNO kódra, 3×2 2 hétig (6000 Ft), ezt 3-szor kell megismételni.

Közben Aldara 2 % krém, 12 tasak/doboz. 18.000 Ft. Addig kell használni, amíg van szemölcs. Hetente minden 2. nap a szemölcsös területre kell kenni.

Gumikesztyűt használjatok.

2013. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6. válaszoló köszi szépen! Immunrendszer erősítőt nekem is mondott a doki, de csak abban az esetben kell azt mondta, ha az ecsetelő nem hatna. S pont azért mivel ez a doki (a kórházban) ennyivel elintézte mentem el rögtön magánúton és ez a doki is azt mondta elég az ecsetelő hátha helyrejön illetve még azt mondta, hogy ez 'eléggé partnerfüggő' majd tovább olvasta az adatlapot és látta, hogy ő volt az egyetlen partnerem.

S mondtam is, hogy 6 éve vele vagyok, előtt elég sok partnere volt és elég felelőtlen volt, és mellettem is félrekacsintott egyszer. Azt mondta, ha ilyen volt és én tényleg nem léptem félre, akkor megtehette megint, mert azt a 2 évvel ezelőttit sokallja meg amit még nem értek, hogy 1 éve szedek csak gyógyszert addig óvszereztünk, ha valóban két éve nem lépett félre, akkor valóban ez a hordozza dolog lehet, mert egyébként akkor nem kapattam volna el az óvszer megvédett volna igaz?


Kedves első már ne is haragudj, de

1. ha a páromnak nem is vallottam volna be, a dokinak miért hazudnék főleg ha a saját egészségemről van szó?

2. nem igazán értem abba a logikát, és nem is értettem sosem, hogy ha valami elromlik, akkor vagy megpróbáljuk rendbe tenni, vagy külön megyünk. De nem látnám értelmét, hogy azért legyünk együtt, hogy mindketten becsapjuk egymást. Egyszer megbocsájtottam, ha kiderül, hogy ő a bűnös mert (ez egy új szerzemény) még egyszer nem fogok!


6. válaszoló nagyon köszönöm a részletes választ, kicsit megnyugtattál!

2013. máj. 13. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!