Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betét vagy tampont használjak?...

Betét vagy tampont használjak? (L/14)

Figyelt kérdés
Már majdnem 4 éve van menstruációm és nagyon erő szokott lenni, hozzá még az is jön hogy nem mindig vannak görcseim így nem tudom pontosan hogy ezen vagy a következő napon meg fog jönni. Szerencsére általában mindig ki tudom számolni. Viszont zavar hogy a suliban majdnem minden szünetben rohanok a WC-re betétet cserélni és akkor is át szokott ázni :/. Szerintetek most már használatok tampont, mert azt hallottam hogy fiatalon nem egészséges. (Tisztában vagyok vele hogy a tampont is cserélni kell többször egy nap.)

#menstruáció #tampon vagy betét
2013. máj. 13. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Próbáld ki :) Ha betartod a higiéniai szabályokat, nem lesz gond.(Mindjárt jönnek, hogy kb. meghalhatsz a tampontól, velük ne tőrödj)
2013. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ne használj tampont, nem véletlenül ellenzik a nőgyógyászok, méhszájsebet okozhat, amitől kínlódni fogsz sokáig.
2013. máj. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Használhatsz,nem lesz tőle bajod ha mindent betartasz rendesen.Egyébként én is azt használok.15/L
2013. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

A 2. válaszolóra hallgass!

Ezért: [link]


Ezt olvasd végig! Ne csak az első oldalt, hanem mindet!

2013. máj. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

Könnyen oszt észt az, akinek nem kell minden szünetben wc-re rohangálni betétcserére, meg nem kell átázás miatt aggódnia, mert a legnagyobb is kevés.

Használhatsz, a lényeg, hogy 4-5 óránként cseréld, és éjszakára, és amikor teheted, betétet használj. Alkalmazhatod a betét+tampon kombót is, úgy garantált a nem-átázás. Amúgy ha ennyire erős a vérzésed, nem ártana kideríteni, hogy mi az oka, orvos biztosan tud segíteni, ha ráveszed magad. Addig kezelésnek használhatsz homeopátiás szert, Arnica Monata ch9, napi 3szor 5 golyót kell elszopogatni, előtte és utána fél órával már nincs evés-ivás. Csökkenti a vérzés mennyiségét, idejét, az erősebb napokon nagy segítség lehet.

2013. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 female_superiority ***** válasza:
46%

Ennyire szerencsére sosem volt erős a vérzésem.

Amit tudok javasolni:

-éjszakai betét nappalra

-két betét

-két bugyi

-betét+tampon egyszerre

-az előbbiek kombinációi


Tampont és betétet is használok (vegyesen), több, mint 15 éve, ha betartod a higiéniás szabályokat, nem lesz semmi baj a tamponnal.

Remélem segítettem!

Aztán kitartás ;-)

2013. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

nekem is hasonló,de kibírom :)

betétet használj. én naturellát használok,jó sokat veszek belőle,így mindig van elég. a jessa is jó,és a jessa és a naturella ára sem magas,mégis jobb mint az always például :)

én fogok tampont használni,de csak ha táborban,stb,tehát rossz időben lesz meg.

2013. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%

Akik ennyire ellene vannak saját tapasztalatból beszélnek, vagy csak itt olvasták hogy hű juj de rossz és most ezt irkálják minden hová?


Kérdező próba szerencse, valakinek beválik, valaki pedig nem bírja elviselni. A tapon+ betét jó ötlet nem idegesít annyira h. meddig bírja, ereszt-e tampon.

2013. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Éjszakai betétet használsz?Kipróbálhatod a mini tampont,de tegyél be mellé e.ü. betétet is,úgy biztonságosabb erős vérzésnél.
2013. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem aki azt írja h ne használjon tampont az rossz tapasztalatból írja és segítő szándékkal. Például én is. Bár én ennyire soha nem véreztem, de éjjel-nappal tampont használtam és 25 éves koromra méhszájsebem lett, már fagyasztva is volt, nagy élmény kezeltetni. Ha ennyire vérzel használj tampont betét mellé, de mikor gyengül a vérzés csak betétet próbálj használni. Jó dolog a tampon, de ha túlzásba viszik a használatát, vagy csak gyengébb a belsőd, akkor tud kárt okozni. 29/L
2013. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!