Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves lány vagyok és újra...

14 éves lány vagyok és újra "előjött" a külső aranyerem. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy már kisebb koromban megállapították, hogy külső aranyerem van. Kb. gombostű méretű, tehát nem számít éppen nagynak... Egyáltalán nem vérzik, viszont fáj, szúr és néha erősebben viszket is. Nagyon megijedtem, mert nem szeretnék műtétet, még akkor sem, ha tényleg rövid (egynapos, nem bent alvós, és semmiképpen nem altatásban végzett) és tünetmentes lenne. Jó, tudom, hogy később is visszatérhet, elég gyakran, de azért biztosan van rá valami gyógymód. Természetesen elmegyek orvoshoz, nem szórakozok ezzel. De a műtétet azért hanyagolnám. Ezért is kérem a tapasztaltak véleményét. Jöhetnek házi praktikák, gyógyszerajánlatok, gyógyszernevek, bármi segíthet és arra is szeretnék egy "körülbelüli" választ, hogy jobb-rosszabb esetben mennyi idő alatt kéne lecsillapodnia a fájdalomnak. Csak kérem a mihamarabbi segítséget, mert nagyon félek a következményektől! :O

2013. máj. 14. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmész vele a háziorvoshoz, ő tud neked ajánlani megfelelő aranyér elleni kenőcsöt, amivel kezelni lehet a kellemetlen tüneteket. De patikában is vannak vény nélkül kapható aranyér kenőcsök. Azok is hatásosak szoktak lenni.

Egyébként, ha olyan nagy baj nincs vele, nem is fognak műtétet ajánlani.

Nekem is van 1 külső, 2 belső, de egyáltalán nem ajánlottak műtétet, főként azért sem, mert nő vagyok, bármikor szülhetek még, eddig egy fiam van, de ha újra arra kerülne a sor, megint megvan az esélye a kialakulásnak. Ugyanis az első aranyerem pont a terhességem végén alakult ki.

És amit még szívből tudok tanácsolni, hogy figyelj az étrendedre, olyan ételeket egyél, amik lágyítják a székletet, tehát kerüld el azt, hogy székrekedésed, kemény székleted legyen. Mert olyankor megint csak egy újabb esélye van az aranyér újbóli vagy egy újabb aranyér kialakulásának.

2013. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ezek szerint nem feltétlen szükséges a műtét... Kicsit megnyugodtam, de elmegyek a háziorvosomhoz, megmutatom neki és ő biztosan fog tudni adni valamit, ami elfedi a tüneteket. Még egyszer köszönöm, nagy segítség volt a válasz! :)
2013. máj. 14. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Naponta 20 percre ülj bele kamillás fürdőbe.
2013. máj. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most vettem meg a Balog Krisztina: Az aranyér a múlté! e-bookját. Sok értékes tanácsot, ötletet kaptam.De mindenképp menjél el dokihoz is, és bármelyik szer alkalmazásnál kéred ki a véleményét.

Jobbulást!

2013. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem, semmi komoly baj nincs, majd a doki megmondja. De egyébként hallottam a kamillás fürdőről és alkalmazom is, csak elég sokáig tart elkészíteni. De megéri, mert valamennyit segít. És azt elfelejtettem leírni, hogy bár külső aranyerem van, van egy kis bőrdarab ott, gondolom az valami "maradék" és olvastam is valahol, hogy az elvileg nem okoz nagy gondot időszakos gyulladásokon kívül (valószínüleg köze lehet ennek a fájdalmamhoz). Na de nem magyarázok itt tovább, holnap irány a doki és majd leírom a tapaszalatokat! Még egyszer köszönöm, aki rászánta magát, hogy egy pár sorral segítsen! :)
2013. máj. 15. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
A tegnapi 06:47-es vagyok. Remélem semmi gond nem lesz! :) Minden jót Neked!!! :)
2013. máj. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. máj. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!