Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy endometriózisom...

Lehet, hogy endometriózisom van? SÜRGŐS! Nem sokára indulok a dokihoz.

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam orvosnál,mert késett. Eleve elég rendszertelen a ciklusom. Az első két napban nagyon görcsölök,de általában az Algoflex M elmulasztja. Szóval így,gyógyszerrel végülis nincsenek hú-de-nagy fájdalmaim. DE! Rendszertelen a vérzésem,csak egy biztos,hogy 21 és 42 nap között megjön.PMS minimum 4-5 napig tart,de néha több,és mielőtt megjön,majd kiszakad a hasam. Ma megyek vissza az orvoshoz. Neki már elmondtam a tüneteket,de csak megnézett +rákszűrés,mert az amúgy is esedékes volt. Érdemes rákérdeznem az endometriózisra,vagy fölösleges,mert ez még "belefér"? Amúgy 9 éve menstruálok,addigra azért már bőven be kellett volna állnia, de anyukám mondja,hogy neki is csak szülés után lett teljesen pontos. Vagy mire gyanakodjak még? Ciszta? Légyszi gyorsan válaszoljatok,mert nem sokára mennem kell az orvoshoz! Köszi

2013. máj. 15. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A rendszertelen menzesz nem endometriózis-tünet. Szerintem a görcs, ami vény nélküli NSAID-re múlik, nem egy rendellenes dolog.

Persze ettől lehet endometriózisod, mert vkinek tünete sincs, de én nem aggódnék ezen a helyedben.

A rendszertelen vérzéssel meg endokrinológust keress fel, a nőgyógyászok állandóan csak fogamzásgátlót sóznak rá az emberre, ami semmit nem old meg.

2013. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem itt fogod megtudni látatlanban, hogy endometriózisod van-e, a doki talán többet tud majd, ha bekukucskál. Másrészt ha algoflex M elmúlasztja a görcsöd, az tényleg nem jelent erős görcsöket, nekem például semmit nem csinált annak idején, én Apranax-ot kell, hogy irassak a dokimmal. Nem írtad hány éves vagy, kb 20-22 lehetsz a 9 év vérzés alapján, ilyen idősen nekem is ilyen volt a ciklusom, esetleg igyál Lady Ciklus teát, nagyon jó a PMS-re (tapasztalat) és elvileg segít rendezni a ciklust is, de nálam ezzel most épp nincs probléma már egy 1,5 éve. Dm-ben vettem, most épp akciós is, rajta van h kell inni, nem leszel annyira zakkant zizi tőle mielőtt megjön, meg az előgörcsöket is enyhíti. És ne gondolj a legrosszabbra egyből! :)
2013. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Doki szerint semmi nőgyógyászati baj nincs,szerencsére. 21 éves vagyok egyébként. Köszi a tea tippet,kipróbálom :)
2013. máj. 15. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!