Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha jól tudom a lányok alapból...

Ha jól tudom a lányok alapból kb 400. 000 éretlen petesejttel születnek. Mi történne ha az összes petesejtjük menstruáció során kiürülne?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy mi lenne? Nem értem a kérdést...
2013. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó tudom elég hülyén van megfogalmazva, de nem nagyon tudom rendesen. Szóval ha az összes petesejt elpusztulna, akkor mi változna a nő életében? Terhes ugye nem lehetne, de a menstruáció megmaradna?
2013. máj. 15. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor életük végéig menstruálnának. A petesejtek döntő zöme nem "elhasználódik" a ciklusok során (úgy értem, hogy megérik, aztán kilökődik a menstruációs vérrel), hanem simán elpusztul.
2013. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja hogy úgy érted... Nem lenne ciklusa többé.
2013. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nők azért klimaxolnak 50 éves koruk körül, mert elfogy az összes petesejtjük. Ha előbb fogy el, előbb klimaxol.

De persze nem a menzesszel ürül ki az összes.

Egy ciklusban sok petesejt kezd el érni, aztán csak egy lesz az, ami ovulációkor kiszabadul, a többi elsorvad a petefészekben.

Klimax után már nincsenek életképes petesejtek a petefészekben.

2013. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de pontosan , hogy is van? Nincs több petesejt és ezért nem termelődik egy bizonyos hormon ami miatt klimax van? Így van ez vagy máshogy? Kérlek segítsetek! :(
2013. máj. 15. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért a női ciklus kicsit bonyolultabb, mint hogy néhány sorban leírja az ember.

Neten találsz elég bőséges leírásokat róla.

De a lényeg, hogy ha a petesejtek elfogynak, akkor nem lesz többé menzesz.

2013. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menstruálna mivel a menstruációt nem a petesejtek irányitják hanem a hormonok azok pedig attól függetlenek van-e etesejt vagy sem. A legtöbb nőnek csak évi kb 10 szer van peteérés. Ezt észre sem veszik a nők hogy épp nincs mivel a menzesz ugyanúgy megvan....
2013. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!