Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet, hogy egyesek...

Hogy lehet, hogy egyesek híznak, mások pedig fogynak a fogamzásgátló tabletta hatására?

Figyelt kérdés
Tudtok abban segíteni, hogy a gyógyszer melyik összetevője befolyásolja ezt a folyamatot? Amíg szedtem a tabit, nem tudtam hízni, amióta nem szedem, már több mint 10 kiló feljött. Ugyanannyi kajálás mellett. Ez mitől lehet?
2013. máj. 17. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ösztrogén, és nagy többségben hízást okoz.

Abbahagyás után meg akkor lehet meghízni, ha

1. vmi bajod van, ami a tablettától független, csak most alakult ki

2. többet eszel és/vagy kevesebbet mozogsz, vagy más kajákat eszel

3. a tabletta kicsit megborította a hormonháztartásod.


Azért 10 kiló igencsak sok. A menzeszed normális az abbahagyás óta?

2013. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mikor hagytad abba?
2013. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy év alatt jött fel 10 kiló. Csak azért érdekelt a válasz, mert tényleg a gyógyszerszedés alatt éreztem azt, hogy hiába kajálok nem hízok. Előtte is voltak gondok a ciklusommal, és azóta is vannak, de most nem ez a része érdekel, hanem, hogy mit tud a gyógyszer ami miatt szinten tartotta a súlyomat.

Most ez azt jelenti, hogy azóta kevesebb bennem az ösztrogén, és ezért hízok ismét? Vagy ezt ennyire nem lehet leegyszerűsíteni?

2013. máj. 17. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy alapból van vmi hormonproblémád, ami miatt hízol. Amíg szedted, a saját szarul működő hormonrendszered ki volt kapcsolva, vszínűleg ezért nem híztál.

Keress fel egy endokrinológust.

2013. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem a hormonrendszeremmel semmi baj nem volt, amikor elkezdtem szedni a lindynette 30-at. Most januárban hagytam abba, és én is 10 kg-t híztam, ráadásul nagyon hullik a hajam is. Lehet, hogy orvos lesz belőle...


ja, és nem eszek többet.

2013. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!