Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! 14éves vagyok, és...

Lányok! 14éves vagyok, és nemrég jött meg a menstruációm! Nagyon szeretnék tampont használni. Nem sikerült feltennem, pedig ellazítottam, nem voltam ideges, és még nagy levegőket is vettem. Eddig csak a tampaxszal jutottam valamire. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A tampaxban lévő tampont kicseréltem OB minire. Ugye ez nem baj? A lában a wc ülőkén volt, de mondjuk több pózt is kipróbáltam már. Mit lehetne még tenni? A betét nagyon kényelmetlen, főleg az zavar, hogy mindig azt kell néznem hogy mikor ázok át. A tampaxszal felhelyeztem, de 10 perc múlva kényelmetlenné vált, ha köhögtem akkor éreztem, ha leültem, akkor is. Nem tettem elég fentre? Utánna az ujjammal feljebb akartam tolni, de nem ment, nem lehettem elég nedves? Nem tudom mi lehet a baj!
2013. máj. 17. 15:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Vagy nem volt elég nedves a hüvelyed, vagy a szűzhártyád nem engedte.
2013. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
és a szűzhártyám nem is fogja engedni amíg nem élek szexuális életet? :(
2013. máj. 17. 15:25
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Első vagyok. Elképzelhető, hogy amíg szűz vagy nem fogsz tudni tampont használni. Sokan vannak így.
2013. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
és a szűzhártyámat a tampon nem tudja átszakítani ?? mert pl ha megyek nyaralni .akkor nem tudom magamat jól érezni sehogy,ha akkor pont meglesz. :( és egyébként azr szeretném még kérdezni, hogy a tampon ha bent van akkor az ujjamat még utánna az egésuet fel kell nyomni, mert én a tampont kb úgy 1-2-3 cm-re tettem fel
2013. máj. 17. 15:32
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha csak 1-2-3 cm-re tetted fel, akkor nem volt elég mélyen, és azért volt kényelmetlen.

Én használtam tampont amikor szűz voltam, mert ugyanez volt a bajom a betéttel.

2013. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Akkor van jó helyen a tampon, ha az ujjad is bent van teljesen a hüvelyedben.
2013. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
ó.köszi! és akkor miután bent van azután akkor az egész ujjamat fel kell tolni ? akkor kb elég mélyen lesz ? mindent megprobálok, csak sikerüljön már, mert a betétbe beleőrülök ! :( de egyébként nekem a tampax az felcsúszik, de a tampon nem
2013. máj. 17. 15:39
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha már nem érzed semennyire, akkor van jó helyen.
2013. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
rendben! :) ja és még az: hogy az normális hogy a tampon nem csúszik fel csak a tampaxxal ? hallotam olyanról is, hogy kenjek rá krémet vagy (sikosítót) rémet nem akarok sikosító meg nincs itthon. :/ És köszi az eddigi válaszokat ! :)
2013. máj. 17. 15:47
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha olyan kevés a vérzésed, hogy nem nedvesíti be rendesen a hüvelyed, akkor inkább ne is használj tampont, mert kidörzsöli a hüvelyed, amitől lehet gyulladásod is.
2013. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!