Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 25-évesen rendszertelen...

25-évesen rendszertelen menstruácio. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Szeptemberig fogamzásgátlo tablettát szedtem és minden rendben volt, azóta hogy nem szedem állandóan nyálkás folyadék folyik belőlem, menstruácio közben is, nem túl sok mennyiség, általában mikor wc-n vagyok. A menstruácio meg néha 8-9 napig tart, az utolsó 3x pedig csak 3-4 napig, és jóval kissebb mennyiség. Ez mitől lehet? Normális vagy mennyek dokihoz?

2013. máj. 20. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát a fő kérdés az, hogy a fogamzásgátló tabletta szedése ELŐTT milen volt a ciklusod.

Ugyanis a tabletta szedése alatti, tökéletesen pontos "ciklus" csak a tabletta miatt van. Olyankor a te ciklusod ki van kapcsolva, a tabletta irányít. Amíg szeded, addig nem vérzel, ha abbahagyod (a 7 napos szünetben) és lecsökken a hormonszint, akkor meg vérzel. Kb. ennyi:D Ezért is lehet vele tologatni a vérzést.

Tehát tabletta szedése alatt mindenkinek rendszeres...


A másik az, hogy mennyire rendszertelen? Milyen időközönként jön meg?

2013. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Előtte is rendszertelen volt, de 7-8 napig tartott. Még sose volt hogy ilyen rövid ideig tartson. Most kb 35-napra jön meg, ez így volt előtte is.
2013. máj. 20. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvos utána tud nézni h rendben van-e a hormonháztartásod. A ciklus adott napjain vérvételre kell menni és a kapott értékekből meg tudja mondani h mikor melyik hormonból van kevesebb vagy több nálad, ami okozhatja az ilyen vérzést. Nekem amikor megjött kellett mennem egyszer vérvételre a 2-5-ig napon valamelyiken. Nekem összevissza jött meg tabi után, 25 napra, bár aznap szakítottak velem, aztán 2 hónapig semmi, akkor mentem dokihoz. Nálam minden hormon rendben volt, nem találta hormonális okát az összevisszaságnak. Egy évig vártam h beálljon aztán még mindig voltak spontán bevérzések és lett pasim is, így újra tabit szedtem majdnem egy évig. Abbahagytam mert szarul voltam tőle, ennek már lassan másfél éve, azóta gyönyörűen beállt 28-29 naposra. Lehet már a kor teszi, 29 vagyok már.
2013. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!