Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hányadik napon érdemes elkezde...

Hányadik napon érdemes elkezdeni a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
Az orvosom a menstruáció 5. napját ajánlotta, a gyógyszer tájékoztatóján viszont az 1. napot írják. Tapasztalható bármilyen különbség ha az 5. napon kezdem?
2013. máj. 21. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik fogamzásgátlót szeded? Ettől is függ.

Általában az 1. napon. Akkor már az 1. naptól véd. (Azért ha lehet, még védekezzetek 1-2 hétig).

Ha a 2-5. napon veszed be, akkor kiegészítő fogamzásgátlást kell alkalmaznod az első 7 napon.

2013. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy az orvosod egy másik gyógyszerre emlékezett és azért mondta az 5-ik napot. Én a tájékoztató alapján szedtem volna, orvosnak ezer millió dolog lehet a fejében, nem véletlenül tették a leírást a tabi mellé. A leírásod amúgy nem írja, hogy lehet-e elsőtől különböző napon elkezdeni? Szokták írni, hogy ilyen esetben mikor hat. De többnyire ha nem írja, hogy az első napon szedd be és egyből hat, akkor 7, de inkább 14 napig kellene kiegészítő védekezés szerintem. De ezt is írnia kellene a tájékoztatónak :)
2013. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Dienille fogamzásgátlóról van szó. Elolvastam már a betegtájékoztatót, nem ír arról hogy 1. naptól eltérően máskor is el lehet kezdeni. Épp ezért nem tudtam mire vélni az orvosom javaslatát. Akkor elkezdem az 1. naptól!
2013. máj. 22. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!