Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek érdemes néha...

Szerintetek érdemes néha szünetet tartani a fogamzásgátló tabletta szedésében?

Figyelt kérdés

Már 5 éve szedem és habár semmi rossz mellékhatása nincsen, legalábbis nem érzem, azért csak elgondolkodtam, hogy nem kellene most egy ideig szedni, vagy ha van jobb megoldás, teljesen abba kellene hagyni.

Tapasztalatok? Ti hogy védekeztek? Mit ajánlotok?



2012. okt. 11. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott,nekem nőgyógyász mondta,6 éve szedem.
2012. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
en mar mindenfele valaszt hallottam, van aki azt mondta a mai gyogyszereket barmeddig lehet szedni, a szunet csak osszezavarja a szervezetet, akar 40 eves koromig, nem kell szunet, volt aki azt mondta 35 felett nem nagyon ajanlja, a mostani dokim pl azt mondja neha erdemes szunetet tartani, szoval nem igazan tudom kinek lehet hinni, sztem a legjobb ha az ember nem szed semmit, de hat ez igy megiscsak kenyelmesebb...en 10 eve szedek fogamzasgatlot, mercilont kezdtem 4 ev utan tartottam 2 ev szunetet, majd folytattam, aztan a 7 ev utan tartottam par honap szunetet es folytattam yangeeval, nekem nem volt mellekhatas sosem, azert kezdtem vegul mindig ujra mert en rajottem, h egyszeruen szeretem, szeretem, h percre kiszamithato a menstruacio es eleg gyenge is, vedekezni sem kell, szoval egy darabig biztos szedem, gyereket sem nagyon szeretnek, szoval amiatt sem aggodom, h van e hatasa a fogamzokepessegre kesobb
2012. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, olyan kényelmes....én is azért szeretem. de azért, hogy éveken keresztül viszünk be vmi kémiai anyagokat a szervezetünkbe...azért az nem lehet túl egészséges.

Azért gondoltam, h mást kellene használni, de én sem hallottam még jobbról...

2012. okt. 11. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy nem szükséges szünetet tartani, viszont évente érdemes labort csinálni, ahol májfunkciós értékeket és trombózisra való hajlamot néznek.
2012. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem meg a klinikai endokrinológiai részleg vezetője mondta azt, hogy bizony kell a szünet.

A nőgyógyászom is azt mondja, kell a szünet.

Annak nem lehet hátránya, ha tartasz. Viszont évtizedekig legátolni a peteérést nem épp egészséges.

2012. okt. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!