Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A leletem P2, negatív, hpv...

A leletem P2, negatív, hpv nincs, de enyhe elszarusodás. Ez mit jelent? L20

Figyelt kérdés
Megnyugtató h hpv gyanúm sincs,az orvosom az elszarusodást sem részlezte,de mit jelent ez,lehet ebből baj?

2013. máj. 22. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A HPV fertőzés egyik korai jele lehet, hogy a méhnyakon lévő nyálkahártya elszarusodik. Ez okot adhat arra, hogy az ilyen jellegű vizsgálatot a szokásostól eltérő időn belül megismételjék, biztos ami biztos alapon.

Viszont ez az elszarusodás mechanikai hatástól is lehet, pl. kidörzsölheti a tampon is, ezért nem egyértelműen jelent gondot.

2013. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm!

te orvos vagy? Egyébként,lehet a szextől is,mert elég rövid a hüvelyem a párom pénisze eléri a méhszájam,és azt mondta a doki,hogy van egy elméletileg ártalmatlan méhszájsebem is.Tehát akkor ebből önmagában ugye nem lesz rák,nem azt jelenti,hogy annak a kezdete?

nagyon megköszönném,ha még erre válaszolnál,mert nagyon pánikolós vagyok,remélem nem veszed zaklatásnak,előre is köszi!

2013. máj. 22. 17:15
 3/3 anonim válasza:

Bár régi a topic, de hátha.

Nekem most ugyanolyan leletem lett, mint a kérdezőnek. Az orvosom nem mondott semmi konkrétat, csak annyit, hogy szorosabb kontroll kell. Eléggé ideges vagyok, rossz ez a bizonytalanság. Meggyógyulhat magától is egy ilyen elváltozás, vagy most már csak rosszabb lesz?

Kérdező, Veled mi történt?

2017. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!