Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet pcos? Ha nem, akkor...

Ez lehet pcos? Ha nem, akkor mi lehetne még?

Figyelt kérdés

Endokrinológushoz járok de még egy vizsgálat eredménye csak 1-2 hónap múlva lesz meg és utána mondják majd meg, hogy mi bajom van.


Ilyen tüneteim vannak:

-elhízás (nem kóros, de azért van)

-túlzott szőrösödés a lábakon, hason és mell körül

-nem tudom, hogy mondjam-e a rendszertelen menstruációt, ugyanis ez a korom miatt is lehet, hogy régebben 1-2 hónap kimaradt, most pedig gyakrabban jön meg

-talán depresszióra is hajlmos vagyok (legtöbbször lehangolt, rosszkedvű vagyok, ami részben a külsőmnek köszönhető)


Hogyha ez az, akkor hogyan lehet ezen segíteni? Azt hallottam, hogy fogamzásgátlóval vagy valamilyen gyógyszerrel, de az mindenképpen segít? Ha igen, miben?

Ha vannak még ehhez hasonló betegségek, mik azok és hogyan deríthetők ki?

15/L


2013. máj. 22. 16:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen tünetekkel mentem el nőgyógyászhoz majd endokrinológushoz, annyi különbséggel, hogy már 2 éve nem jött meg (14 évesen volt egyszer, majd 15 évesen egyszer és utána nem, most 18 vagyok). Túl sok férfi nemihormont találtak, amire Cypromix-et kaptam. 1 évig szedtem, de számomra pokoli volt, nagyon sok volt a mellékhatása (egyénenként változó). Egyértelműen még nem jelentette ki a doki a PCOS-t, de nagy valószínűséggel az. Szóval igen, lehet hogy az, de az is lehet hogy még csak átalakulóban van a szervezeted, fiatal vagy. Az orvos el fogja mondani, lehet hogy nem is kell gyógyszert szedned majd, hanem életmódváltásra van szükséged. A PCOS egyébként egy gyakori betegség, és nem gyógyítható, de terápiával és megfelelő életmódváltással minimálisra lehet redukálni a tüneteit. :)
2013. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!