Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltatok-e már olyan helyzetbe...

Voltatok-e már olyan helyzetbe hogy felnőttkorban pelenkát kellett viseljetek? Mit mond ilyenkor a büszkeség?

Figyelt kérdés
Bocsi, ez csak félig egy egészégűgyi kérdés, az van hogy nagyon felváztam, a húgyhólyagom is, és ma reggelre nagyon bepisiltem, arra keltem fel hogy nagyon fázom és nem csak azért mert lázas voltam és kiizzadtam hanem mert bepisiltem. Ma 3-4 szer egy kicsit bepisiltem. Beszéltem anyukámmal (telefonon ,ő vidéken lakik) és ő ellátott rengeteg tanácsal, többeközött az mondta hogy éjjelre inkább pelenkázzam be magam minthogy még jobban felfázzak. Ti voltatok már ilyen helyzetben? Tegyem fére a büszkeségem? Egyáltalán miböl lehet házilag egy pelenkát csinálni? Remélem nem vagyok nagyon nevetséges..
2009. okt. 4. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Tisztasági betét vagy ilyesmi?
2009. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy nevetséges.Ha muszáj,akkor muszáj.Hát pelenkát nem lehet házilag csinálni,de szerintem tegyél a lepedőd alá egy rossz asztalterítőt,vagy nagy kukászsákot,és a lepedőd fölött is legyen egy.Szóval lepedő alatt,felett.Nem lesz pisis az ágy.És mindenképp: Orvoshoz! Ha akarod,akkor rakhatsz magadra valami anyagot :S Remélem segítettem:)
2009. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Nem kerültem ilyen helyzetbe és 70 éves koromig biztosan nem is fogok, mert én ilyen esetben már régen elmegyek orvoshoz.
2009. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevetséges egyáltalán. Megesik az ilyen. Nekem a kórházban kellett pelenkát viselnem, mert ágyhoz voltam kötve és műtét miatt altatásban is voltam utána egy két hétig. Eleinte én is szégyelltem, de aztán később már úgy voltam vele, hogy ez van. Nem kell mit szégyellni. Szóval szerintem ne foglalkozz ezzel. Menjél el vegyél a gyógyszertárban vagy nem tudom hol lehet venni direkt felnőtteknek pelenkát. Az eladó sem fog rád furán nézni, mert gondolhatja azt, hogy pl. az idős beteg nagyidnak veszed, meg amúgy is ebben nincs semmi ami sértené a büszkeséget szerintem. :) Amikor meg már meggyógyultál akkor úgysem kell hordanod. Addig meg úgyis csak otthon hordod és nem látja senki.
2009. okt. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Holnap megyek orvoshoz. Nem akarok ithonrol kimozdulni mert lázas vagyok, valahogy házilag akarom megoldani. Aki betétet ajánlott,csak anyi hogy ma reggelre anyira átáztam amellett hogy kiizzadtam, hogy a hasamon is de a hátamon a nyakamig voltam nedves..
2009. okt. 4. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Félre büszkeség és főleg szégyenérzet! Betegség az betegség. Holnap első utad a dokihoz vezessen!

Ha éjszakára a betét kevés és nem tudod megoldani, hogy valaki vegyen neked pelust, akkor annyit tehetsz házilag, hogy egy közepes törölközöt behajtogatsz pelus-szerűen és az egészet beburkolod egy szétvágott kukászacskóval vagy reklámszatyorral, amit oldalt vagy megkötsz vagy ha kicsi ahhoz, akkor ragasztószalaggal összefogatod. Nem túl csábos és zizeg is kicsit, de vészhelyzetben több a semminél. Holnap pedig az orvosig talán elég lesz egy éjszakai betét.

Velem is volt hasonló egyszer, nagyon fel voltam fázva, de én nem otthon éjjel (mindig felébredek idejében), hanem munkából hazafelé menet, az autóban pisitem be (alig 20 perces út, indulás előtt is voltam wc-n természetesen). Nincs mit szégyellni rajta, de sürgősen orvoshoz kell menni. Addig is tartsd magad melegen!Jobbulást!

2009. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!