Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a mellrák első tünetei?...

Mik a mellrák első tünetei? Ez csak felnőttkorban alakulhat ki, vagy korfüggetlen? Egyáltalán mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
köszi előre is a válaszokat!
2010. okt. 24. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán vannak tünetei, azért fontos szűrésre menni tünetek nélkül is. Esetleg csomót érezhet valaki tapintáskor. Biztos elképzelhető fiatal korban is, de úgy 45-50 fölött a gyakoribb. Az okát meg örülnének a Nobel-díjasok is, ha biztosan tudnák. A hormonoknak és az elhízásnak is van benne szerepe.
2010. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
genetikai okai is lehetnek azonkívül amit első írt. ha már tüneteket érzel az rég rossz, rendszeres szűrésre kell járni.
2010. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
14 vagyok, még növésben, duci, és a bal mellem szokott reggelente fájni, ezért szoktam a másik oldalamon feküdni... de akkor ez mitől lehet? aztán egyébként elmúlik... :/ szóval nemtom...
2010. okt. 24. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a hormonoktól lehet, elég gyakori kamaszkorban, de a saját megnyugtatásodra menj el nőgyógyászhoz.

1.

2010. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! (:
2010. okt. 24. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Legnagyobb rizikófaktorúak azok akiknek befelé fordul a mellbimbójuk..van aki érez apró csomócskákat van aki nem..én nem éreztem semmit az ég világon..csak apró pici kiütésfélék jelentkeztek a mellbimbó udvarán..nem a tejmirigyekre gondolok ami fehéres ez másfajta volt..állandó hőemelkedésem volt..így elindultak a kivizsgálások..és mivel befelé forduló bimbóim voltak a dokim a mamográfiára mell uh-ra küldött elsőnek..meg is műtöttek pár héten belül majd rá fél évre meg volt a helyreállító műtét is..már szebbek mint valaha:)) az ha fáj reggelente a melled nem hinném, hogy a mellrák tünete lenne..nekem sosem fájt..esetleg nem lehet , hogy azon az oldalon alszol, fekszel többet és ezért leterheled..
2010. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne gondolj rögtön a legrosszabbra! De ha nyugtalan vagy, jobb ha orvost kérdezed meg!
2010. okt. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Manapság már sajnos nem csak 45-50 éves kor felett gyakori, de a menopausa valóban plusz kockázati tényező. A huszonévesek felé tolódik a veszélyeztetettek köre... Amint tünetei lesznek, már régen rossz. Akkor már előrehaladott stádiumú (de ez a legtöbb daganatnál így van). Tünetei lehetnek: mell deformitása, váladékozás a mellbimbóból, mell fájdalma, hajhullás, általános rossz közérzet, fogyás... A tüdőbe viszonylag gyorsan ad áttétet.
2010. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vok. Most olvasom, hogy neked fáj a melled... Ne aggódj, nem akartalak az előbb megijeszteni. A növésben lévő serdülőknél előfordulhat ilyesmi, hormomváltozások miatt elsősorban. El fog múlni.
2010. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!