Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Huvelygombam volt, vettem...

Huvelygombam volt, vettem Canesten kombit, es elmult minden erre utalo jel. De amikor egyutt voltam a baratommal, ujra fajt. Vajon meg nem kezelodott ki?

Figyelt kérdés

Lehet en vagyok a buta, es hamar voltunk egyutt a baratommal (a kezeles alatt semmi kepp nem engedtem, nem akartam, hogy elkalpjon barmit is!), kb 2-3 nap telt el az utolso huvelykup feltetele utan. Azert fajt meg midnig (kivul, egeto erzest ereztem azt hiszem), mert nem mulott el rendesen? Egyebkent 20 eves vagyok es par honapja fekudtunk le eloszor egymassal (o vette el a szuzessegem), es nem volt baj az elejen. Ha tole kaptam volna el valamit, akkor valoszinuleg mar az elejen. Viszont par egyuttlet utan hugyholyag gyulladasom volt, es rengeteg antibiotikumot szedtem, mert nem akart elmulni. Olvastam, hogy amiatt is kialakulhat.

A kerdesem, ez mostmar mindig ilyen lesz? Mindig fog fajni az egyuttlet?


2013. máj. 28. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az antibiotikum miatt is lehet.

Lehet, hogy a barátoddal ezek után oda-vissza adogatjátok egymásnak.

Mindkettőtöket ki kellene kezelni.

2013. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb dolgot csináltad!

Hiába a reklám, nem jó dolog, elszaladni a patikába egy Canestenért!

Ugyanis az csak candida gomba ellen hat. És ha neked nem candida gomba vagy nem csak candida gomba által okozott fertőzésed van vagy nem is gomba, hanem más kórokozó, akkor a Canesten semmit nem fog érni.

És így még tenyésztést is hiába csinálnának a nőgyógyászaton, mivel a Canesten hatással lehet a tenyésztés eredményére.

És ha a pároddal együtt voltatok óvszer nélkül, akkor ő is elkaphatta és amíg nem vagytok mindketten célzottan kikezelve, addig oda-vissza adjátok majd egymásnak.

Egyébként az antibiotikum felboríthatja a hüvelyflóra egyensúlyát, elpusztíthatja a jótékony baktériumokat, amik védenek a fertőzések ellen, illetve túlszaporodnak olyan gombák, amik természetesen is ott vannak, de túlszaporodva fertőzést, gyulladást tudnak okozni.

Szóval igen, lehet a gyógyszer miatt.

Én a helyedben elmennék orvoshoz, hátha mégis lehet eredménye a tenyésztésnek, de legalább is kapsz egy olyan kezelést és a párodat se felejtsd el megemlíteni, ami biztosan hatásos lesz.

2013. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el!


"Ha a hüvelyeddel panasz van, érdemes először megmutatni nőgyógyásznak, mielőtt bármit belekensz. Igaz, hogy a hüvelygomba gyakori, de azért más gond is lehet odalent. Visszatérő panasz esetén, orvossal egyeztetve szóba jön a házi patikából való „önellátás”. Legjobb pedig a kiváltó okok és hajlamosító tényezők kerülése lenne, de ezekről majd máskor írok."


Főleg ezt a részt!

2013. máj. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!