Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Joghurtos tampon hüvelygomba...

Joghurtos tampon hüvelygomba ellen. Csak nekem tűnik ez gáznak?

Figyelt kérdés
Szerintem nem egészséges, de kíváncsi vagyok a véleményetekre ki próbálta már és milyen volt?
2013. máj. 30. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Én többször is alkalmaztam, igaz kefirrel, de mindegyik jó. Mindig használt. Mért, a hüvelygomba egészséges? Volt egy időszakom, amikor nagyon gombás voltam, használtam két féle kúpot is, egyik sem használt, aztán olvastam, hogy létezik olyan, hogy probiotikus tampont, ami persze jó drága, de a kefires tamponról is hallottam, ami persze házilag könnyen elkészíthető, kipróbáltam, és bejött. A drága kúpok semmit nem értek, de ez segített.
2013. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt mondták régen és mondják ma is, némelyik orvos, hogy jó a joghurtba vagy kefírbe mártott tampon, mert jótékony élő baktériumokat tartalmaz, ami egyébként természetesen előfordul a nők hüvelyében, mivel ezek a jótékony baktériumok védenek a fertőzések ellen és ha ezek valami által elpusztulnak, akkor pótolni kell őket. És erre voltak alkalmasak vagy alkalmasak az élőflórát tartalmazó tejterméket. Viszont a mai világban, ahol annyi adalékanyagot, meg mindent beletesznek a tejtermékekbe, inkább nem ezt a formáját kéne a hüvelyflóra helyreállításnak használni, hanem vannak erre a célra kifejlesztett hüvelyflóra helyreállító kapszulák, kúpok, tabletták. És azok sokkal jobbak.

Az előző válaszolónak írnám, hogy a probiotikus tampon, csak menzesz alkalma alatt lehet használni és azért, mert menzeszkor szintén borulhat a hüvelyflóra, mivel a gyakori tamponhasználat hatással van erre, így a probiotikus tamponok már tartalmaznak jótékony baktérium törzseket, amik a vérzés alatt beépülnek a hüvelybe, így nem borul a hüvelyflóra.

Amúgy az OB-nak az Opti Balance fajtájú tamponja is erre van kifejlesztve és az megfizethető áron van, szinte egy árban a többi típusával. A probiotikus tampon valóban húzós.

És amúgy ez sem a gomba ellen van, mármint a joghurtos tampon, illetve a hüvelyflóra helyreállító készítmények, csak a hüvelyflóra felborulása okoz nagyon gyakori esetben hüvelygombát. És ha bármilyen gyógyszeres kezelés vagy esemény során felmerül az esély, hogy borul a hüvelyflóra, akkor a kezelés közben vagy után hüvelyflóra helyreállító készítményt alkalmazva, elkerülhető a hüvelygomba kialakulása.

2013. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Abszolút egészséges, nőgyógyász ajánlotta.

Yoghurtos legyen, a kefír NEM ér semmit.

2013. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen csak a yoghurt a jó.
2013. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
de milyen fajta joghurt? Akármilyen márka?
2013. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
sima natúr.:) és azt hiszem azon is kell nézné még valamit..
2013. dec. 10. 09:04
 7/7 anonim válasza:
Actíviásat vettem, alkalmaztam..azán majd kiderűl :) 1x elég?
2013. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!