Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztások! Nektek...

Petefészek cisztások! Nektek milyen tüneteitek van a cisztától? ÉS mekkora az a ciszta? Hány évesek vagytok? Mióta van?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem középiskolában voltak panaszaim, de már általánosban is megjelenhetett a ciszta..., lehet, az okozott fájdalmat. Nagyon fájt a petefészkem, görcsölt annyira, hogy összecsuklottam tőle.

Később ultrahangozták, de nem tudom, mekkora volt. Nem csináltak vele semmit, azt mondták, előfordul, de elmúlik a legtöbb esetben. Azt is említették, hogy ha kifordul a petefészkem, vagyis ha úgy érzem, mintha tőrt döftek volna belé és megforgatnák benne, akkor jelentkezzem. Szerencsére nem kellett jelentkeznem. Most 21 vagyok. Neked milyen tüneteid vannak?

2009. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi hogy ilyen részletesen leírtad.


Nyár eleje óta nem jön meg normálisan, eddig több mint 1hétig megvolt, de most már csak 2-3nap az egész, akkor is alig, és mióta ez így van azóta félidőbe is vérezgetek pár cseppet, meg barnázok, az több mint pár csepp.

Rengeteget görcsöl, és sokszor érzem azt hogy nem tudok pisilni, pedig már rég pisiltem, és kell is, meg van amikor ugyan tudok, de bent marad valamennyi.

Volt hogy ki is maradt egy mensim.

A vesém is sűrűn görcsöl.

Augusztusba hasi uh-n láttak cisztát, 2centist, azóta nem voltam.


Várok még tapasztalatokat.

2009. okt. 6. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Előző vagyok. Nem vagyok orvos, se pszichológus. Rengeteg oka lehet annak, hogy ez kijött nálad. Egy valamit állíthatok, nem szabad eltávolíttatni egyik szervünket, vagy annak kis részét sem. (Csak arra az esetre írom, ha kiderülne, hogy az orvosok szerint szükséges egy műtét.)Értelme sincs, hisz kiújul a ciszta. A másik: Ezzel már kettőre bővül. Felesleges bármilyen gyógyszer használata. Privát levél megy...

2009. okt. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Hány éves vagy?

A mesntruáció akár csak 5-10 év múlva áll be.De a fogamzásgátló is befolyásolja.A ciszta amúgy minden nőnél jön és megy.Nem kell tőle megijedni.El kell vele menni orvoshoz és megnézetni, hogy jó indulatú vagy nem illetve, hogy mekkora.Nekem azt mondta a dokim, hogy ha zavar, akkor el lehet tündtetni,de felesleges,mert a belső ritmushoz a ciszta is hozzátartozik.De persze ha komoly dologról van szó akkor el kell tüntetni.Elvileg gyógyszeres kezeléssel megszüntethető,de minden féleképpen kérd ki a nőgyógyász segítségét is.Amúgy lehet, hogynincs is cisztád.Sok fajta nemi betegség van.

2009. okt. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem már általános iskolában is voltak problémáim.

Jelenleg 27 éves vagyok, és PCOS-om van, mindkét petevezetékem tele van apró cisztával.

Nekem is nagyon sokszor volt olyan, hogy annyira fájt hogy a testem görcsben állt és nem tudtam felegyenesedni.

Nem fog sohasem elmúlni, de lehet diétával kezelni.(ugyan ki tud egész életében salátát enni:))Mert hogy én még a zöldség neve hallatára is rosszul vagyok.)Sokfajta tünete van, nálam ez elhízással járt.

Megműthet a doki, de csak azért, hogy utána teherbe tudjak esni, azt mondta, és így van, vissza nő, tehát felesleges.Nekem mikor sok cisztám van, azt onnan tudom, hogy sokszor kell mennem pisilni.Mert hogy ez a menstruációval ürül ki minden alkalommal.Muszáj fogamzásgátlót szednem, különben menstruációm sem lenne.Sajnos ! Vera

2009. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megbizható jó nőgyógyász,.... és még sok minden más, jelentkezz be a ginsenguz@t-online.hu-ra, vannak ötleteim (tapasztalt sorstárs)
2009. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is görcsölt a hasam, volt olyan is, hogy 2 napig nem bírtam felegyenesedni és csak fetrengtem, de magától megszűnt lassan a fájdalom. Kb 7-8 hónapig volt úgy, hogy időnként jobban, máskor kevésbé érezhetően fájdogált, és egyszerűen nem tudtam kideríteni, hogy mitől javul és mitől rosszabbodik. 3 hónapja megszűnt a petefészek-cisztám, de helyette találtak egy másik hasonló valamit a méhem mögött, hát nagyon örülök...:) Elvileg tényleg természetes jelenség a ciszta, de gyógyszerrel "szétrobbantható", ha tényleg kellemetlenségeket okoz.

18/L

2009. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!