Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon hosszú a menstruációm....

Nagyon hosszú a menstruációm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és már közel 4 éve menstruálok, de így sem állt be rendesen. az első 2 évben még nem aggódtam, azt olvastam mindenhol, hogy idő kell, hogy beálljon. Aztán másfél éve volt az, hogy 3 hónapon keresztül folyamatosan menstruáltam! Természetesen elmentem orvoshoz, felírt különféle gyógyszereket, meg kellett szednem kb. 4 hónapig valamilyen gyógynövényes gyógyszert, ami a hormonháztartást próbálta rendbe hozni.

Ha megnézem a menstruációmat az elmúlt 1 évben, valahogy így néz ki:

14 nap menstruáció, másfél hónap szünet. 15 nap menstruáció, 3 hónap szünet, 13 nap menstruáció, másfél hónap szünet, 14 nap menstruáció, 2 hónap szünet... miért ilyen hosszú a menstruációm, és miért van ilyen sok szünet??? És miért ennyire rendszertelen?

Egy menstruációm így néz ki: első 4 nap pecsételő vérzés, napi 1 betét bőven elég. Aztán 3 nap erős, másfél- 2 nap közepes, aztán egyre csökken. Az uccsó 2-3 nap szintén napi 1 betétes.

Miért van ez? Ez közel nem normális, nem? Mi lehet az oka? Nem élek nemi életet.



2013. jún. 3. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Endokrinológusnál voltál?
2013. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem még nem, de lehet hogy tényleg szükséges lenne. vannak más olyan jelek is, amik arra utalhatnak, hogy a hormonjaimmal van baj: pl. erősebb a szőrzetem, mint az átlagnak és nagyon durván izzadok! nem is tudok világos pólókat felvenni, mert rohadt nagy tócsa lesz a hónaljamnál ://
2013. jún. 3. 16:05
 3/10 A kérdező kommentje:
ja és a hajam is hullik :/
2013. jún. 3. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kérj a háziorvostól beutalót endokrinológiára.
2013. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
El kellene menned orvohoz.
2013. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
menj endokrinológushoz. Ha magánba mész, nem kell beutalóért könyörögnöd sehol.
2013. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valóban a problémád endokrinológusra tartozik, nem szabad belenyugodnia tünetekbe, mert nem normálisak! A nőgyógyászok hozzá (nem)értéséről megvan a véleményem.
2013. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ami tíz napnál tovább tart menzi,azzal el kell menni dokihoz
2014. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg a nagy szünetek is furák -

Mert havonta kéne megjönnie -

2014. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj el vérvételre és nézzétek meg a hormon szinteket
2014. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!