Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül a HPV (méhnyakr...

Mennyibe kerül a HPV (méhnyakrák) elleni oltás? Jó ha beadatjuk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
90 000 Ft körül van a 3 oltás. Védettebb leszel tőle az biztos, de nem minden válfaj ellen jó. Olyan hír is volt már, h vki az oltás mellékhatásába halt bele. Ez nem túl biztató (Angliai a hír, itt linkelte be valaki UGYAN ERRE a kérdésre)
2009. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

ha még szűz vagy, sosem érintkeztél pasival, akkor beadathatod magadnak, ha nagyon akarod. de ennekis vannak mellékhatásai, mint minden oltásnak. sokan voltak akiknek teljesen bezavart a ciklusukba és hosszú ideig megsem jött nekik. ezenkívül egyáltalán nem az összes hpv válfaj ellen véd.

ha már nemvagy szűz, ne adasd be, mert a hpv évekig lappanghat, lehet már rég benned van, csak még nemtudsz róla, ilyenkor meg teljesen feleseleges az oltás.

2009. okt. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igy van az első válaszóló jól tudja nemrég meghalt egy fiatal lány -+ még ha esetleg hpv leszel majd azt mondják ez másik tipusu mint ami ellen véd -de legalább kifizetted az oltást + a hpv nem az amit állitanak róla..de jó a félelem keltése ......oltás ...pénz ...

egy forumon beirt egy német hölgy az mondta 4-5féle ellen véd a 100 ismert fajtából és az orvosa is azt mondta ne adassa be ....

2009. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
90 ezer forint 3 védőoltás ára összesen. Akkor érdemes ha már élsz nemi életet. Egyébként hamár van méhnyakrákod akkor már nem hatásos a vakcina. Én hallottam, hogy külföldön egy 17 év körüli lány is beoltatta magát és nemsokkal utánna meghalt:S De lehet, hogy a halál okának nincs köze hozzá.
2009. okt. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Én 2 éve beoltattam magam semmi bajom nem volt. Sztem akkor is megéri beadatni ha nem ad 100 %-os védelmet. A semminél jobb és egy gonddal kevesebb :P.
2009. okt. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Ezek mekkora baromságok :D :D Ez egy védőoltás. Csupán annyi, hogy méhnyakrákod nem lesz.. :D a ciklust sem zavarja meg. Én is megkaptam, és sok ismerősöm is. És még mindenki él és virul xD elég gáz lenne ha védőoltásban halnának meg a nők. Csak úgy közlöm, hogy ami ellen adják, abba lehet belehalni. És 20.000 Ft 1 adag vakcina. az első után 1 hónappal a következő, után meg 6 hónappal kapják az elsőt... :D
2010. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
egyébként ha már élsz nemi életet is nyugodtan beadathatod...vagy megújulás ellen vagy megelőzés ellen. :D Kicsi az esélye ( persze van, sajnos ) hogy rákod van. Szerintem jó
2010. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Utolsót nem az elsőt( utcsó előtti voltam)
2010. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Ez tetszik: belezavar a ciklusba! :)

Komolyan: nem hormonkészítmény, ugyanolyan mint egy influenzaoltás, attól se kezdesz el menstruálni!

Ja, és az a lány rákos volt, azért halt meg...

2010. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Csakagucci ***** válasza:

Sziasztok,


Remélem még nem évült el ez az oldal..elég régiek a hozzászólások. Csak azért írok, hátha még valakinek hasznára lesz.

Szóval aki teheti mindenképp adassa be az oltásokat. Eddig akármelyik nődokit kérdeztem, mindegyik csak ajánlotta (pedig nem kap érte egyik sem jutalékot...).

Szóval ne féljetek beadatni!!! Marhaság, hogy bármilyen gondot is okozna! Én most fogom megkapni a 2.-at, és semmi problémám nem volt az első beadása után. Nem voltam tőle rosszul, nem zavar be a ciklusba sem! A HPV-teszt pedig csak javasolt előtte, de nem kötelező. Viszont rákszűrésre mindenképp el kell menni előtte. Az én dokim 2 hónapnál régebbi rákszűrés esetén fel sem írja a vakcinákat.

Ha pozitív lesz a szűrés, de esetleg már ráoltottak akkor sincs semmi gáz, viszont a meglévő problémán már nem segít az oltás. (Magyarul a kukába dobta ki a közöl 48000 Ft-ot).

Remélem hasznos volta amit írtam, és segítségére lesz valakinek. :-)

2012. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!