Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Belara fogamzásgátló+dohányzás...

Belara fogamzásgátló+dohányzás? Mindenképp választani kell?

Figyelt kérdés

Csináltak vérvételt, asszem ez utal a trombózis-hajlamra (javítsatok ki, ha mégsem!!!) :Prothrombin és Prothrombin INR, mindkettő a normális tartományban van.

Nem cigizek olyan gyakran, napi 3-5 szálat szívok el(van amikor többet, de van amikor kimarad pár nap), 21 éves vagyok, vajon a tabletta szedése mellett mindenképp nullára kell csökkenteni a cigizést?

(és most nem a dohányzás ártalmairól szeretnék olvasni, én is tisztában vagyok velük, szóval aki csak ezért ír, az kíméljen meg a válaszától, köszönöm!!)


2013. jún. 8. 22:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha téged nem zavar, hogy esetleg thrombosist, tüdőembóliát vagy agyi infarctust kapsz tőle, akkor szívd...
2013. jún. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Célszerű lenne. Nem biztos,h thrombozisod,v. emboliád lesz,de benne van a pakliban.
2013. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért alkalmanként egy-egy száltól csak nem lesz...

2013. jún. 9. 11:13
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azért alkalmanként egy-egy száltól csak nem lesz..."

Vkinek cigi nélkül is kialakul.

2013. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Maga a fogmzásgátló a fő probléma, a cigi csak rátesz egy picit.
2013. jún. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem.

A cigi egy probléma, a fogamzásgátló meg még egy probléma. Külön-külön mindkettő hajlamosít a trombózisra, de együtt a hatásuk nem összeadódik, hanem összeszorzódik.

2013. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

szerintem 5. is ezt mondta kb.


A fogamzásgátló az komoly trombózis előidéző lehet, ezért is vizsgálják - jó esetben - minden tabletta szedésének kezdete elött.

A cigaretta is hajlamosít rá, de azért nem annyira, ezért sem vesznek vért trombózis hajlam megállapítása céljából minden dohányostól.

2013. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem igaz, hogy a cigi kevésbé hajlamosít.

És tabletta előtt sem néznek mindenkinél trombózis hajlamot. Drága vizsgálat, csak annál csinálnak, akinél a családban előfordult trombózis.

2013. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, tényleg, akkor a cigarettázóknál miért nem csinálnak? (már legalább akinél a családban már előfordult?)
2013. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én szóltam a dokinak, hgoy a családban előfordult, elvileg ezt is nézték a vérvételen...

2013. jún. 9. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!