Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló és a dohányzás...

Fogamzásgátló és a dohányzás együttes hatása, sokak szerint növeli a trombózis veszélyét, van aki több éve dohányzik és mellette szedi a tablettát és nincs semmi baja?

Figyelt kérdés
Nekem most írt fel a dokim egy új fogamzásgátlót, csak még vacillálok, hogy a cigivel együtt mennyire lehet veszélyes, mert alapvetően trombózisra nincs hajlamom, kivizsgáltattam magam. A gyógyszer neve Controvul, ha esetleg még erről valaki, tudna valamit mondani annak is örülnék :)(hatását tekintve)
2012. nov. 12. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valamelyiket érdemes lenne az egészséged érdekében választani, gondolom ezt nem véletlen írták bele.


•ha Ön dohányzik nyomatékosan ajánljuk, hagyja abba a dohányzást amennyiben Controvul tablettát szed, különösképpen akkor ha már elmúlt 35 éves.

2012. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így van. Van akinek semmi baja nem lesz van akinek meg trombózisa. Én olyan 23 éves lányt ismerek, akinek lett trombózisa és leszakadt a kis vérrög és az agyban a beszéd motoros kérgében állt meg. Mindent ért, de nem tud válaszolni. Ő ezt a kérdést már nem teszi fel. Tudja a választ. Te ebbe a csoportba szeretnél tartozni?
2012. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokra mész vele, ha másnak nincs baja tőle, de te meg esetleg belehalsz vagy megnyomorodsz...

Legyen már eszed. Vagy tabletta, vagy cigi.

Bnőm volt osztálytársa úgy kapott tőle trombózist, hogy nem is dohányzott.

Ismerősöm úgy kapott tüdőembóliát, hogy dohányzott a tabi mellett.

2012. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Csak most elképzeltem, hogy ez a 23 éves lány is feltehetné itt a kérdést, hogy 5 éve dohányzom, 3 éve szedek fogamzásgátlót és miért pont velem történt ez meg.


Te erre mit válaszolnál neki?


- és ő már ebben a helyzetben van. Reméljük, hogy sikerül oldani a trombust, de most némaságban tölti az értékes éveit.

2012. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! És természetesen, már bennem is kirajzolódott, hogy a kettő együtt semmiképp sem jöhet szóba.
2012. nov. 13. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök :)


/ 2, 4-es vagyok/

2012. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!