Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett mindössze csak néhány csepp menstruáció hónapok óta mitől lehet?

Figyelt kérdés
Megyek majd dokihoz is természetesen, csak érdeklődöm, hátha van valakinek tapasztalata.
2013. jún. 10. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbet használt fogamzásgátlók ösztrogént és progeszteront is tartalmaznak. Progeszteron hatására méhnyálkahártya elvékonyodik,ami a vérzés csökkenéséhez vezet. Azoknál a fogamzásgátlóknál(pl.Depo Provera inj.),amik csak progeszteront tartalmaznak a legtöbb esetben el is marad a vérzés.
2013. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez mennyire normális? Lehet belőle később bármiféle bajom?

A dokimnak közbejött valami és csak július elején jön vissza...

2013. jún. 12. 06:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem,semmi. Ez természetes. A progeszteron így hat. Elvékonyítja a nyálkahártyát. De ez,ha abbahagyod a tablettát visszaáll. De.azért csinálj egy terhességi tesztet,bár ha hónapok óta ez van,akkor az nem valószínű.
2013. jún. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. jún. 12. 09:56
 5/7 renata julia válasza:
sajna nekem is igy van alig van mensim es azis inkabb barnazas mint verzes!engem is aggaszt de csinaltam tesztet negativ de az orvosomat sajna en nem erem el!nalad is ez a helyzet?
2013. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen!

Ráadásul januárban nem is jött meg egyáltalán, én akkor csináltam tesztet. Akkor is voltam dokinál, azt mondta normális. Azóta is nagyon kevés jött, szinte nekem is csak barnázás. Közben beszéltem egy másik dokival, azt mondta ez normális.

Remélem igazuk van, s később sem lesz ebből problémám, mert szeretnék majd gyereket.

21 éves vagyok, 4 és fél éve szedem.

2013. jún. 14. 05:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne féljetek! Ez tényleg normális. A fogamzásgátlók mellett lecsökken a vérzés mennyisége,ideje. Ha abbahagyjátok a fogamzásgátlót visszaállnak a természetes hormon szintek és ez megszűnik. Ismét norm. vastagságú lesz a nyálkahártya és bővebb a vérzés is.
2013. jún. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!